» Poradna » Windows (a jiné OS)

Úpravou ei.cfg - různé verze OS Windows 7

Je možné stáhnout ze stránek msdn.microsoft.com na př. Windows 7 Professional 64bit a úpravou ei.cfg (případně smazáním) použít tento iso soubor pro různé verze (Home,Prof,Ultimate) ? Nechci mít kopu flash disků s jednotlivými verzemi Windows a multiboot z flešky nefunguje.

Odpovědi na otázku

ano

Ano, stačí smazat ei.cfg 1. Buďto přímou editací souboru .iso např. v programu UltraIso nebo podobném.2. Upravit .iso pomocí této utilitky http://code.kliu.org/misc/winisoutils/eicfg_re... 3. Nebo vytvořit z .iso bootovací flešku a soubor smazat na ní.

Můžu se zeptat, jestli smazáním ei.cfg bude dostupná i edice Starter, nebo je nutné ji přidat do obrazu install.wim přes Dism? Díky.

Nevím to na 100% , ale mám dojem že je tam pouze home basic, home premium, professional a ultimate.

32-bit po smazání ei.cfg = Starter, Home Basic, Home Premium, Professional, Ultimate64-bit po smazání ei.cfg = Home Basic, Home Premium, Professional, Ultimate

Jééé, já jsem nejen geniální, ale mám i geniální intuici.

Je tam, ale pouze v 32bit verzi, protože v 64bit verzi Starter není.Teda aspoň si myslím, nikdy jsem to nezkoušel