» Poradna » Programy

Úprava videa

Dobrý den,točím videa ve foťáku Sony HX9V, video má tyto parametry, viz. níže. Moje otázka je, jaký program použít pro úpravu (ořiznout začátek a konec, spojit více souborů dohromady, přidad hudbu) a hlavně, aby výsledné video mělo stejné parametry jako originál, ne horší. Moc děkuji za radu.ID : 4113 (0x1011)MenuID/String : 1 (0x1)Formát : AVCFormát/ : Advanced Video CodecFormat_Profile : High@L4.2Format_Settings_CABAC/String : AnoFormat_Settings_RefFrames/String : 2 frameFormat_Settings_GOP : M=1, N=12CodecID : 27Duration/String : 29s 760msBit rate : 25,2 MbpsBitRate_Maximum/String : 26,0 MbpsŠířka : 1 920pixelyVýška : 1 080pixelyPoměr stran : 16:9Frame rate : 50,000 fpsColorSpace : YUVChromaSubsampling : 4:2:0BitDepth/String : 8 bitsScanType/String : ProgressiveBits/(Pixel*Frame) : 0.243StreamSize/String : 89,3 MiB (95%)

Odpovědi na otázku

VirtualDub, je zdarma ale v angličtině.Můžeš zkusit i Winodws Movie Maker ten je také zdarma a v češtině, jen musíš mít legální Windows.

Movie Maker jsem zkoušel, ale ten neuložil video v originální kvalitě

Ty jsi žádný softík nedostal?http://www.sony.cz/support/cs/product/DSC-HX... Jinak každá slušnější střižna.

WindowsMovieMaker a FullHD (1920x1080) ? Tak 192x96...

PinnacleStudio, AdobePremiere, SONYVegas, CanopusEDIUS atd., záleží jen na tom, kolik do toho chceš vrazit $ a jaký máš HW. A bacha, SW pod Winama umí ukládat jen do WMV, což je na dvě věci!Dodatek: Pro bleskové úpravy na jedné timeline je tu gratis VirtualDub a Avidemux.Dodatek2: Ke kamerám SONY se SW dodává.

na rychlý ořez a spojování souborů postačí free Avidemux. Dala by se teoreticky pořešit i ta hudba, ale muselo by se to udělat v externím audio editoru a následně naimportovat, což bych začátečníkovi nedoporučil.Na Woknech asi Pinnacle Studio - za slušné peníze, funkčně bude vyhovovat, kvalitu výstupu si nastavíš. Ale bacha, otázkou je, zda tvůj PC je schopný utáhnout editaci Full HD!