» Poradna » Programy

Úprava textu ve Wordu dle pohlaví

Ahoj, prosím o pomoc. Mám ve wordu vytvořenou šablonu dopisu, kde si v úvodu z rozbalovacího menu vybírám oslovení "Vážená paní" nebo "Vážený pane". Podle tohoto oslovení bych pak chtěl aby se mi zobrazilo ještě na pár místech, kde osobu oslovuji. Potřeboval bych také, aby se dle zvoleného oslovení upravily části dokumentu, kde je skloňování (platil/platila, přišel/přišla,...) a nakonec - v dokumentu mám i vložené pole, které dotahuje aktuálního uživatele, které dopis vytváří a podle toho, zda je to muž nebo žena bych také potřeboval, aby došlo ke správnému skloňování určitých slov v dokumentu. Prvotně jsem zvažoval hromadnou korespondenci s nějakým zdrojovým souborem ale vzhledem k tomu, že máme několik desítek šablon a navíc, někteří uživatelé jsou rádi, že zvládnou napsat text, tak mi přijde, že vyřešení makrem by bylo ve finále jednodušší. Mohli by jste mi pls někdo poradit jak by mělo makro vypadat aby to fungovalo (přímo část kódu, který bych pak upravil)?Děkuji!

Odpovědi na otázku

Šlo by udělat makro, které by po kliknutí na Vážený pane/paní vložilo zbytek textu automaticky.

Souhlasím. Mít dvě varianty (ženskou a mužskou) a makro by po zvolení uživatelem jednu vybralo a vložilo.

A mohli by jste mi pls s tím makrem poradit? Hledal jsem cca 2dny, procházel diskuze jestli někdo něco podobného neřešil, ale nenašel jsem nic, co by mi pomohlo (s VBA jsem úplný nováček, tak třeba tam i něco bylo ale v danou chvíli mi to nic neřeklo )