» Poradna » Web a internet

Uprava response json z webu

Ahoj, je mozne upravit response JSON, ktory mi pride zo stranky, este pred tym nez sa zacne renderovat obsah stranky, na zaklade tohoto JSONu?

Odpovědi na otázku

Ano

Dik Ako?

To závisí na tom jak, kde a čím to přijímáš atd...

Spoj se s autorem https://www.zive.cz/poradna/browser-dom-manip... - treba date neco dohromady...

Dik , pozriem na to.

Pokud nejsi stejny tazatel pod jinou prezdivkou, tak zkus popsat trochu lip co se snazis udelat a proc. Zmena odpovedi serveru je typickym chovanim ruzneho malware a podobne haveti, takze jde o netrivialni ulohu a asi zjistis, ze se ti to nevyplati. Leda ze bys to chtel delat na svem vlastnim PC a pak mi trochu unika smysl.

To byla zcela zřejmá ironie :D Jinak s tímto množstvím informací se moc radit nedá. Věta "Stránka se renderuje z JSONu" dává smysl akorát u nějaké SPA a v takovém případě se odpověď samozřejmě upravit dá, zřejmě v nějakém post ajax hooku, ale bez zmínění použitých technologií se opravdu konkrétně poradit nedá.

Prepacte, skusim trochu lepsie popisat o co mi ide.Ano jedna sa o SPA aplikaciu.Rozmyslal som nad bezpecnostou takychto aplikacii, ci je jednoduche im podnodit nejeke upravene data.Moja predstava bola takato:1 ) Mam SPA app, napr. linkedin (to je iba priklad)2 ) A niektore informacie o ludoch nevidim , lebo nemam linkedin zaplateny alebo nieco...3 ) A povedzme ze vidim, ked stlacim tlacidlo inspect ze mi zo servera ide nejaky konfiguracny JSON v ktorom je zadefinovane co mozem vydiet a co nie.4 ) Mozem tento JSON nejako modifikovat? Ak ano tak AKO?Dufam ze som to napisal zrozumitelnejsie.Dik

Budeme-li předpokládat, že zmíněnou aplikaci má na svědomí kompetentní profesionál, tak se do ní zakázaná data vůbec nedostanou. V odpovědi se běžně posílají údaje o tom, co může klient vidět, ale ty slouží jen k tomu, aby se případně skryly prvky, které by byly prázdné, nebo aby se změnil nějaký text apod. Důsledek změny takové odpovědi by mělo za následek jen to, že by se změnilo zobrazení prvků, ale data ke kterým není přístup tam stejně nebudou.

Ta doba, kdy se ze serveru na klienta poslala vsechna data a az klientsky program rozhodoval, ktera zobrazit uzivateli, jke uz davno za nami. Dnes se tak chovaji uz jenom aplikace na mainframech (zelene obrazovky), tusim.Pokud bys nasel webowou aplikaci kde staci upravit JSON ze serveru k zobrazeni dat na ktera nemas opravneni, dej vedet prosim.

Pani dakujem za vysvetlenie, ako som nad tym zacal rozmyslat .... tak som asi rozmyslal uplne od veci... Este raz dakujem