» Poradna » Programy

Uprava Midi Souboru

Zdravím,

Sháním nějaký jednoduchý nástroj na jednoduché vyjmutí kanálů z midi souborů, a aby pokud možno aby je uměl i lehce zeslabit, . Tím vyjmutím mám namysli třebas vyjmutí bicích atd. aby se mi tím pádem zmenšila velikost souboru.
Navrhněte nějaký program prosím. čus,dík

Odpovědi na otázku

anvil studio-freeware

V dobe pred mp3 jsem midi dost pouzival. Midisoft, dodanej ke zvukovce umel vse vcetne pridani, ubrani a zmeny nastroje. Smad je to on www.lan-shop.cz ...
Je z r.1997 tak asi nebude umet XP. Midi soubory maj asi 100kB, nevim jestli ti pomuze zmenseni o 10kB.

Co má společného MIDI a MP3? MIDI je pro řízení syntezátorů, ať už soft nebo hardwarových krabic s klávesama nebo bez, se standardem General MIDI nebo bez něj. To opuštění MIDI kvůli MP3 nějak nechápu.

Pred mp3 byla ke stazeni hudba v midi, pochybuju ze by nekdo stahoval hudbu ve wavu. Dokonce jsem mel dos prehravac s watable 8MB. Po nastupu mp3 midi temer skoncilo.

jj, v tomto smyslu to docela chápu. Nicméně i dnes se myslím dá lecos sehnat v MIDI. Přece jen MIDI a MP3 je poněkud velký rozdíl. Ještě byl StreamTracker, S3M nebo tak nějak. V jeho souborech byly i všehcny potřebné samply a přirovnání tohoto k MP3 bych pochopil. To bude hrát prakticky stejně všude (dle audio aparátu), takový s přimhouřením obou očí předchůdce MP3. MIDI jsou jen příkazy (+samply pro některé nástrpje v SysEx datech) a je to pro řízení syntezátorů, samplerů, kytarových efekrových modulů atd.

Kdybych dělal převzaté věci na syntíky, tak by se dalo i dnes po (free stažených) MIDI sáhnout.

MIDI možná skončilo v oblasti běžného uživatele PC, ale určitě zatím neskončilo v oblasti hudební, pro kterou od začátku bylo primárně určené.

Presne tak, proto jsem napsal temer skoncilo. Mod soubory od Amigy mely take vlastni (4)vzorky nastroju, S3M neznam.

Cakewalk je jeden ze skvělých MIDI editorů/sekvencerů. Ale jak už tu řekl kolega, vyplatí se ti zmenšení o pár kilo? No pokud je na stopě plno kontrolerů (pokud to bude navíc "překontrolerované"), může to být i víc, to je fakt.