» Poradna » Notebooky

Uprage ntb

Dobrý den chci se zeptat mám tenhle notebook:http://www.czc.cz/asus-x55u-sx011h-cerna/11... A chci ho vylepšit (je celkem pomalý) šlo by tam dát 8gb RAM a nový procesor?Prosím co by se tam všechno dalo vylepšit? Dík moc.

Odpovědi na otázku

V minulé ůlhodině asi 4 podobné dotazy - když si debilně koupíte NTB za 6 - 10 tisíc a očekávate od toho zázraky tak vám není pomoci. Upgrade NTB v principu možné není - není to stolní PC (není na to stavěný z principu, slabé chlazení, napevno vsazený procesor), dodává se ram (zádný zázrak zrychlení), o výkonu NTB se rozhoduje při koupi.... Kdo šetří - má za tři.....

teoreticky ano, ale nedělej to, ram a ssd to zlepší hodně, pak jedině přetaktování, to asi taky radši nedělej

RAM bys asi navýšit mohl, procesor ale skoro v žádném notebooku nižší ani střední třídy vyměnit nejde. Leda dát méně náročný OS, protože na hry to stejně není a na surfování apod. zas nepotřebuješ mít Windows.

Bertíku, kedy si konečne prestaneš pliesť RAM s výkonom? Mal som na test NB s E1-2100, alebo 2200, spustil som Xubuntu aj Puppy (bežal z RAM, na ktorú nemá nič okrem možno SSD do PCIe x8 aj to so zatvorenými očami), ale slimák až hrůza aj keby tam bolo 32 GB RAM. Ak by šlo o desktop s E4400 a 1 GB RAM, som aj za Puppy/Lubuntu, ale AMD E-x (možno okrem AMD E2-3800 APU) nie sú dobre na nič. Má tam 4 GB a to pri firefoxe, alebo nie veľa záložiek chromu stačí od XP po W10. Proste výkon nezvýši aj keby tam šli 2x 16 GB DDR4

Přesně lidi jako ty kazí výrobcům pamětí kšefty. Už tak jsou ty paměti dost levný (8 GB za litr +/-). A ty pořád nechápeš, že když budeš mít 16 gb (grambitů) RAM, poběží to cées a gétéá líp a kdybys měl třeba až 64 gb, poběží to tak rychle, že to ani ten 60 hercové (veličina podle Evy Hercigové) brutální TN panel nezobrazí... Protože hrát hru na 850 frejmůprseknd na 60 hercovým monitoru je základ úspěchu. Třeba s 4 grambitama RAM nenajedou ani vindósy jak je to málo výkonu... Protože počet grambitů je základní veličina rychlosti kompjůteru...(sory, musel sem...)

Ja by som povedal, ze grambity rozhoduju aj o rychlsoti VGA!Nezabudaj na to!(samozrejme srandujem)

To nie je pravda. U kanc. PC mám 6 GB a idem do 8 GB (DDR2, viac doska nedá). A viem to využiť, lebo s C2Q spustím konečne W8 bez strachu (W8 CP ide stále, len servery ms ho majú na saláme), alebo kľudne Ubuntu s 3 GB. Mmt ma otravuje hláška od OS pri asi 5,1 GB, že padne Handbrake (resp. sa ma láskavo pýta či ho môže zhodiť), ale niečo ukončím a kliknem na storno a handbrake nepadne. Chcelo by to 8 GB. U i3/i5 Skylake by som pod 8 GB nešiel. Takže nie som za čo najmenšiu RAM.Ano, máš pravdu, so 64gb getéa pobeží ako rýchlik . Ale že tie NB s Ex (či už E-450, alebo E1-2xxx) vôbec niekto kupuje. Lenže u jedného bol dotykáč a tak cena nebola total najnižšia a "drahý NB nemôže byť predsa zlý" (v podstate toto mi jeho majiteľ povedal). Síce pochybujem, že na 15,6" behá prstom po LCD, ale má výhodu, že občas sa s LCD môže pohrať a tým pádom dal výrobca horší CPU. Ale aj s Puppy to bolo pomalé. Ten NB by som predal ako písací stroj a kúpil niečo s i3 a 8 GB RAM, už sú za priateľnú cenu aj s SSD, alebo ho tam pridať. Oproti E-450 musí ísť o delo

Zrovna tento NTB má hezky v desce vsazené tak, že to je skoro nemožné vyndat (dá se to, né že ne, ale je to sraní stím.....).Jedině RAM se dá vylepšit, CPU - kokotina , nepomůžeš si > nebude stíhat chlazení čímž zapříčiníš větší ztráty výkonu... Má možnosti SSD, RAm, jiná koupě...

Nic jiného než SSD disk nemá smysl.

Ani to ho nespasí (viď moja skúsenosť hore). Kľudne si môže otestovať Puppy z RAM a zistí, že ani tam sa mu nič nespustí v okamžiku a kde je DDR3 a kde bežný SSD SATA?

+++ za titulok uprage, to je nieco ako vyskillovany rage :D