» Poradna » Počítačové sítě

Upload

Caw. Tak po včerejšku jsem nějakou tu věc pochytil o torrentu atd. Ale jednu věc stále nechápu: Upload. Jak to s ním je? Je dobře kdyřž odesílám hodně dat nebo když odesílám méně dat?

Odpovědi na otázku

je to relativne.

Vzhledem k principu P2P je vzdy lepsi, kdyz uzivatele odesilaji hodne dat. Pak to ostatni drive stahnou.

jasny cim vice odeslou tim vic stahnes chapu a dik

ale nekdy se koukam ze to stahuje malo lidi a treba odesilaj 1 kbs nebo i 0 pak tam prisel jeden a stahovalo se mi to 121 kbs ale nez prisel tak 1 kbs ale neodesilal moc taky jen 1 kbs tak nevim no ale dik za radu

U torrentu zadna prima zavislost neni. Pouze pokud v torrentim klientu prilis omezite upload, omezi se Vam automaticky i download.
Rychlost downloadu vsak zavisi na jinych faktorech (samozrejme rychlost Vasi linky, mnozstvi seedu a peeru s volnymi sloty,...)

jj moc diky ja upload ani neomezuju neomezuju nic nechci tam nic stelovat aby sem s tim neco neudelal jinak dik za radu fakt dik s touhletou veci sem to moc nechapal jinak jeste jedna vec zalezi na tom jaky nasloucham port?

jo a stejne skoda ze to nemam tychly pac sem si delal ten test a mel sem asi 800 down 700 up a hele nevite jestli bych si mohl nejak zmenitmax rychlost downloadu mam ji na 126 kbs nebo nejak tak a chtel bych si to zmenit

mam Bitcomet

Asi Vam nerozumim...
Podle testu mate 800/700kbps? Odkud potom pochazi ta hodnota "126kbs"? Nema to byt 126kB/s? Bit nebo byte?
Cim a jak jste meril? Treba meric Zive dava vylozene hausnumera. Pri mereni webovymi merici take musite vypnout jakekoli se siti pracujici programy a i tak je to dost nepresne. Z mericich webu funguje asi nejpresneji merak na dsl.cz .

Rychlost linky si musite domluvit s Vasim poskytovatelem pripojeni.
Pri pouzivani torrentu nejde jen o rychlost linky, celkovy download je casto (i vyrazne) nizsi - podle dostupnosti daneho torrentu, volnych slotu u seedu a peeru atd.

jj sorry kB/s ale stejne i kdyz mam v tom testu hodne kB/s tak to stejne stahuje podle poctu lidi a uploadu tak nic no ale tyhle vyrazy nechapu treba jako proxy nevim co to ej ale nemusite odpovidat du hledat na net a dik

Jen si trochu přiložím:Byla chvíle kdy jsem si taky zbudoval tady to stahování-vydržel jsem to jen týden.Po přihlášení se na mně okamžitě pověsilo pár stahovačů a dojili a dojili-já jsem stahl za ten týden 1film a oni tak 3-4.Jenom potřebují blbce na spojení-mně šlo stahovat pomalu a na jednom vlákně a jim třeba na třech.Vykašlal jsem se na to-vola nedělám.

tak to nevim jak se na nekoho povesit jo film hmm njn ty maj dost gb ale kdyz to stahuje malo lidi tak to trva dfost dlouho ale tak nemusis pres torrent treba pres rapidshare nebo neco podobnyho sem tam neco stahoval nejaky videop na nekolik casti ovsem ale skoda pocitac nerozeznal format nic tam nebylo

jo a jedna vec? jak se na tebe nekdo muze povesit a sosat? nechjci to delat ja

Port si muzete vybrat celkem libovolny, ale aby to fungovalo, musite mit primo na PC verejnou IP adresu. Pokud ji mate na routeru, musite ten port na routeru forwardovat na privatni IP adresu Vaseho PC.
Samozrejmosti je, ze prichozi komunikace na tomto portu musi byt povolena ve firewallu.

Nejlepsi je omezit upload na cca 90% maximalni odchozi rychlosti pripojeni. Pokud upload neomezis vubec, tak ti odchozi spojeni naprosto zahlti sitovou komunikaci a download i normalni surfovani bude hrozne priskrceny.

Suhlasim s tymto nazorom.