» Poradna » Počítačové sítě

Upload nelegálního softwaru

Můžou mě zatknout nebo mi dát pokutu, pokud budu uploadovat např nelegální software, hry filmy nebo hudbu třeba na server czshare? Mohou mě najít třeba přes ip a poskytovatele internetového připojení?

Odpovědi na otázku

Ano, ano, ano.

jako že můžou? Je nejaká cesta jak to obejít

Zajit ke kamaradovy a uploadnout to u nej. A kdyz kamarada zavrou tak se modlit aby te neprasknul.

Nargone Nargone, takovej chytrej chlap a taková hrubka? Styď se!

Ano v pripade, ze bude linky publikovat. Pokud si tam neco nahraje a nebude to zverejnovat, bude to kazdymu ukradeny.

Stahovat filmy, nebo hudbu je naprosto legální, pokud nesdílíš. Stahovat SW, např. kvůli vyzkoušení můžeš, ale nesmíš ho používat. Takže SW stáhnout, vyzkoušet, smazat a pokud sis ho vypálil na CD/DVD, tak nosič zničit.

pochopitelne

a to jako přídou ke mě domů a všechno mě zabavjej?

Hlavne tebe.

Ano hlavne tebe budou bavit.

a co bys cekal? ze ti prijdou podekovat? mas vubec vsech pet pohromade - nebo aspon ctyri?

najst ta mozu. Ale o tom postihu pochybujem. Musel by si niekomu dat kod a heslo k tomu obsahu.

Mě spíš napadá jiná věc - čistě teoretická otázka - je samo vlastnictví nelegálního softu trestné, nebo ho musím mít nainstalovaný (případně důkaz, že jsem ho používal)? Ono se člověku časem nashromáždí dvd se vším možným, i když z toho třeba ani nic nepoužije.

pokial sa pôjde do dôsledkov,tak aj prechovávanie-za účelom archivácie si zhotovil archívnu kopiu softwaru,ku ktorému nevlastníš platnú licenciu,autorské práva, ani iné práva na používanie a nakladanie,ani si ho nezíkal obvyklým legálnym spôsobom,čiže si tú kopiu už vlastne použil spôsobom,ktorý je vyhradený obvykle len užívatelom legálnej kopie, a to bez toho,aby si ju nainštaoval,ovšem niekto by musel dať nejaký podnet,inak nevznikne žiadny dôvod na nejaký prípadný postih-neinštaluješ,neposkytuješ iným,nezdielaš,takže nikto ten dôvod nemá.

Ano. S malou pravdepodobnosti, ale ano. Teda pokud neudelas camrip nejake premiery a neposles to do sveta (viz Simpsnovi). Pro jeste vetsi snizeni pravdepodobnosti muzes udelat nasledujici:

Pokud to chces pro kamarady, zasifruj, uploaduj a posli jim linky a heslo.

Pokud to chces pro sirsi verejnost, zaplat si nejaky "anonymizujici" server pres ktere na uloziste data potecou.

Ukladat na zahranicni uloziste. Pochybuju, ze ceska policie bude zadat na zahranicni firme, aby jim vydala nejaka data. A zahranicni protipiratske organizace se zameruji hlavne na lidi ze zemi, kde na ne maji paku (USA, Anglie, Nemecko, Francie, ...)

U nas se potirani piratstvi spis orientuje na ceske soukrome stranky, kde se da neco stahnout (vetsinou staci jen pohrozit. Takhle jsem ztratil pristup ke kniham), a na Direct Connect.

Dej prosím konkrétní příklad. mám film nebo hru třeba z roku 2008. můžu jí uploadnout na czshare a nic se mi nestane? Jak to teda dělají oni, že se jim nic nestane. je tam hodně terabajtů nelegálního obsahu.

A když to zahesluju. je to taky lepší? Heslo dám třeba na nějaké fórum společně s linkama např na nwf.cz

Nestane se ti nic.
To by dávno tyhle serwery nefungovaly.

Stat sa mu moze kadeco, zalezi na zakonoch tej ktorej krajiny v ktorej bol upload, download, zdielanie, zaregistrovane, preto su servery umiestnene v konkretnych krajinach ,,,

Stáhni si co chceš, mimo dětského porna, ale NIC nenabízej NIKDE ! Zatím u nás nejvíce se děje to, že zaměstnanec udá svého šéfa pro používání třeba nelegálních Windows a tak na něj vlítnou, seberou mu i PC a napařej pokutu, ze zahraničí už dávají našim orgánům i adresy toho, kdo šíří např. filmy ve velkém, ale bude hůř - pozor na to, vše se dá dohledat !