Upload na bodu nula - chyba síťového adaptéru ?

Zdravím,
pořídil a sestavil jsem nedávno nový komp s deskou ASUS P8H77-V LE - Intel H77.

Můj problém spočívá v rychlosti upladu.

Při měření rychlosti internetového spojení se ukazuje, že download je v pořádku, ale upload je skoro na bodu nula! Při uploadu souborů přes ftp se problém potvrzuje - je to strašně pomalé. Zkoušel jsem veškerá síťová nastavení, nahrál novější ovladače a nic nepomáhá (Mám Win 7 64.bit). Na 2 noteboocích připojených ke stejnému routeru je vše ok.

Jeden člověk mi zde napsal že "1GE síťovky nových PC proti některým 100MB switchům občas způsobí chybu detekce duplexu - jedna strana full druhá half. Spoj vypadá jako rychlý, ale při zatížení rychlost spadne".

Nenapadá vás, jak tento problém vyřešit?
Reklamovat se mi to zatím nechce, musel bych vše rozebírat a zase sestavovat.

Odpovědi na otázku

"1GE síťovky nových PC proti některým 100MB switchům občas způsobí chybu detekce duplexu - jedna strana full druhá half. Spoj vypadá jako rychlý, ale při zatížení rychlost spadne"

To je vesele tvrzeni. Jeho autor zrejme netusi, ze s tim byl problem 10-15 let pred prichodem GEth sitovek. Kdyby to bylo skutecne tim, nic Vam nebrani ve Spravci zarizeni ve vlastnostech sitove karty nastavit rychlost i Duplex na pevno (Misto 1000/100/10 Auro dat 1000 FullDuplex nebo 100 FullDuplex podle toho, co umi switch).
Nicmene problem bude na 99% jinde - antivir, firewall, kabel, linka do internetu, vir(!) a podobne.

Ok, pokusím se ještě laborovat. Antivirák Microsoft Security Essentials jsem zkoušel vypnout a nic. windowsovský firewall také a nepomohlo. Vir by to být neměl. Zkusím počkat, jestli časem nevyjdou nové ovladače pro síťový adaptér. Nic jiného mě už nenapadá. Ještě zkusím prošťourat Bios.

Skus Linux. Ak pojde, chyba je vo Winoch.

Tak problém je, zdá se, vyřešen. Flashnul jsem bios, stáhl nejnovější ovladače Realtek_LAN_V5794 a funguje to konečně.

Myslím, že jsem udělal předtím chybu, že jsem neměl trpělivost čekat 10 minut, než se nainstalují novější ovladače síťového adaptéru a vynutil jsem zavření aplikace. Věše po resetu sice fungovalo, jen ten upload nešel.

Teď už to jde.

Vyborne! Diky za info, treba se bude jeste nekomu hodit..

To už je dávno out, nadávat na Win

Ak by bola jedna strana full a druhá half, tak by to vobec nefungovalo.

Presne tak. A byva s tim velika legrace. ;o)