Upgrade z i7 920 na Ryzen ?

Mam PC s Intel i7 920, deska ASUS p6t deluxe, 8GB RAM , Nvidii 9600, SSD Samsung 850 Pro 256GB + WD Black 1TB, zvukovka Creative X-Fi. Mam to spis na CAD a programování hry moc nehraji.Čas pokročil a začínám uvažovat o upgrade, i jako zarytého Inteláka mě zaujal poměrem cena výkon Ryzen 5 2600 a tak zvažuji něco jako- MB ASUS PRIME X470-PRO - AMD X470 ne že by mi k něčemu byla ta blikátka, ale chci solidní zvukovku- CPU AMD Ryzen 5 2600- 32GB RAM 2666 2x16GB- SAMSUNG 970 PRO M.2 NVMe SSD 500GB PCIe 3.0 x4 NVMe 1.3- WD Gold 2TB- VGA PALIT GTX 1050Ti Dual OC 4GB GDDR5 PCI-E chtěl jsme něco pasivního, ale u pasivního Palitu se prý přehřívají paměti tak snad bude to to mít tiché a kvalitní větráky (jsou tam 2ks)-zvuk snad není Realtek S1220A až takový šunt na poslech hudbyProč to sem dávám, kdyby někdo řešil podobný prtoblém a našel nějaký z komponent s lepším poměrem cena výkon ?Zkrátka uvítám každý smysluplný názor.

Odpovědi na otázku

Nejjednodušší upgrade z i7 920 je Xeon X5675 6C/12T + OC > 4GHz, deska zvládne až 48GB RAM, kdyby to bylo nutné. Výkonem nebudeš daleko od R5 2600, ale bude to stát jen zlomek toho, co dáš za výměnu celé platformy.

Nesmysl. Tyhle stare CPU neumi spoustu instrukci a tak to resi hrubou silou. Tj. u mnoha veci je propad vykonu enormni.

WD Gold ... tezko ict zda to ma smysl, zvlast kdyz neni v RAID.S1220A je jako kazda integrovana zvukovka takovy zaklad, i kdyz lepsi zaklad. Nechal bych to X-Fi pokud neni PCI.

Má lepší práci s náhodnými daty.X-Fi do PCI se dá řešit převodníkem z PCIe na PCI (mnou odkázaný model neumí probudit PCI zařízení, protože vede pouze PCIe linky, jsou i lepší modely)https://www.ebay.com/itm/123272697275jen musí mít v casu úchyt pro tuzzinghttps://www.pcper.com/files/review/2016-10-29/D...

Spolehlivým řešením z PCIe na PCI je tento způsob:https://www.alibaba.com/product-detail/Hot-sell-m...

Pokud jsi masochista:1) projdi bazary, likvidují se servery s šestijádrovými Xeony, pokud budeš mít štěstí, narazíš na X5670/X5675/X5680 okolo pětistovky a ještě si budeš moct vybrat dobrý kousek s potenciálem na vzduchu 4,5 GHz2) 6x 8 GB dual rank Kingston DDR3-1866 - dají se sehnat okolo 1000 Kč kus3) NVMe SSD z první generace jako 512GB Samsung 950 Pro nebo 400GB Intel 750Zní to prasácky? Jo, je to prasárna, ale kde nejsou potřeba nové instrukce, tak nepoznáš rozdíl proti Ryzenu 5 na defaultu.

Díky všem za reakce.Nápad s Xenony, to samozřejmě znám a někde tu i nějaký xenon mám v supliku, ale jednak to mám doma a jede to tak 16 hodin denně a už tohle žere jak krava, jedním z důvodu upgrade je i absence USB 3 a M2 plus, plus já hlavně potřebuji něco na čem budu moci dělat pokusy s virtualizaci a na to použiji ten svůj stávající stroj , pokud do něj narvu xenon tak musím stejně pořídít něco na to virtualizování čili si moc nepomůžu .Děkuji za odkazy na PCIe to PCI přechodky , Ano to X-Fi je PCI , ale je to veze s šiplikem do 5,25" šachty v které je od sluchatkový zesilovač, a který jsem osadil nejlepšími dostupnými zesilovači a provedl další úpravy a použití té přechodky by mi umožnilo si to celé nechat. jen musím vymyslet tak bych to dal do bedny ,když s ATX deskou se ta přechodka nevejde pod desku.AMD vs Intel, jak jsem uvedl jsem spiš intelak, mým posledním AMD byla 486 , ale tak nějak nemohu najit šestijádro od intelu s aspoň trochu podobnou cenou a výkonem.Jo ještě tam mam TV kartu ta je sice PCIe, ale DVB-T a jak sem koukal sehnat dnes PCIe s DVBT2 je skoro neřešitelný problém o dvou tunerové kartě nemuvě, ale to asi pohřeším zakousnutím externiho USB tuneru. Paměti, když tu někdo zmínil DDR5 3000, nejsme si jist zda to má cenu. Co jsem tak koukal na nějaké desky od Asrock tak vysoke taktování RAM je použitelní jen při použití Single rank DIMM a jelikož chci použít 2x16GB a ty se dělají převážně jako Dual rank DIMM uvadí tam zpravidla max 2666MHz.

Ušetříš 50W, až 16 hodin denně, tak beru růměr 10 hodin denně, 5kč/kWh, to mi dělá nějakých 1000Kč/rok. Takže jenom kvůli spotřeběbych tu sestavu neměnil. (Sám se držím na CoreI7-965 3,3GHz a pokud se nerozsype deska, tak do změny nepůjdu.)Co se týká údajného většího výkonu Ryzenů, podívej se pořádně na nějaké benchmarky pro ty programy, které primárně používáš. Nepíšeš jaké CAD, ale CatiaV5, Creo ani Siemens NX neumí využívat více, než jedno jádro. U tvého CAD programu se můžeš podívat ve správci souborů - nechej regenerovat nějaký velký model a podívej se na vytížení procesoru: zátěž osmi jader (4+4hyperthreading) na 13 procent znamená, že běží jedno jádro a proces se přepíná mezi jádry, aby se procesor vytěžoval rovnoměrně. V takovém případě by přechod na šestijádro nepřinesl nic.Více pruhů je více adidas jenom pro programy, které umí více jader využít, a těch není mnoho.

Na druhou stranu přechod na nějaký procesor s vyšší frekvencí a vyšší průchodností paměťové sběrnice (I7-920 4,8GT/s, AMD neudává, alespoň jsem nenašel...) samozřejmě přínos bude. Přínos bude i více RAM, pokud u stávající narážíš na její strop. U CAD záleží na velikosti zpracovávaných modelů a 8GB je už pro větší modely málo.

já vyměnil Xeon x5660 na 4.8 za I7 6700K 4,8 a rozdíl - samozřejmě jen ve hrách jsem nepoznal