» Poradna » Programy

Upgrade xp na vistu z virtualky

Známí mi říkají že to jde a je to normálně funkční. Do virtual daemon dát namontovat iso s vistou a dát upgrade.
Já se divím a nechápu že to může fungovat. Přece při upgradu se musí shodit i jádro systému- natož běžící aplikace nebo ne?
Pokud ne, tak to přece nemůže být plný upgrade ale vznikne os vista se základy z xp, tedy mutant

Odpovědi na otázku

Nesmysl.

Lze to, jelikož když dáte upgrade, tak se rozbalí obraz systému na disk, nastaví se zavaděč, nadetekují se základní komponenty (řadič, ...) a pak dojde k restartu PC a instalace se dokončí už z rozbaleného instalátoru (k tomu daemon tools nepotřebujete).

Aha. Toto mě vůbec nenapadlo

Z XP na seven bez problemu,vyzkoušeno. Většina lidí vubec nema tucha co se během instalace děje.Co nastava po prvnim rebootu.Ale pochybuji že se bavíš o upgrade.Zaprve ne všechny edice to umožnovaly,dokonve věc byla omezena časově atd atd.bavíš se o instalaci Vist z prostředí XP.A je ti jako spoustě lidí divný jakto že to jde když obraz je v virtualce a po prvním rebootu by to mělo frčet přičemž v ty době už system ve kterým to bylo mountlý neběží.