» Poradna » Windows (a jiné OS)

Upgrade Windows 7 na Windows 10 ve virtualu Hyper-V

Mam zakoupenou legalni licenci Windows 7, z teto licence chci provest upgrade na Windows 10?Pujde mi upgrade Win7 na Win10 provest ve virtualu (Hyper-V). Nebude nejaky problem s aktivaci Win10 apod?Dekuji za odpoved.

Odpovědi na otázku

Oficiálně možnost bezplatného upgarde pro "běžné" uživatele již skončila. Neoficiálně lze jistým fíglem upgrade dělat i nadále, tudíž by s tím problém být neměl.

Upgrade, neboli přechod z Win 7 na Win 10, jde stále jednoduše vložením klíče Win 7 v průběhu čisté instalace Win 10. Po připojení k netu bude systém Win 10 automaticky aktivovaný.. Win 10 nikdo nechce a tak není divu, že upgrade na Win 10 pokračuje vesele dále.. Minulý měsíc jsem to testoval.. Záhy jsem se Win 10 zbavil, abych neprošvihnul lhůtu 31 dní setrvání v systému Win10 - nerad bych přišel o zneplatnění klíče na licenci Win 7..

Pro testování OS aj. sw na jeden měsíc (resp. 3 měsíce) nemusíš při instalaci (ani později) zadávat žádné licenční údaje.

Klíč zadávat při instalaci nemusíš, ale po instalaci musíš provést aktivaci. Používat dlouhodobě (třeba několik dní) neaktivovaný windows je nelegální, natožpak měsíc nebo dokonce 3 měsíce.

O zneplatnění klíče nepřijdeš po 31 dnech.