» Poradna » Windows (a jiné OS)

Upgrade W10

Na tabletu mam W8 a nechci upgrade na W10, přestože se mi stále vnucuje. Ale nějakým záhadným způsobem mi zmizela většina volného místa na vestavěném disku, přičítám to právě nějakým staženým souborům upgradu W10. Jak to místo získám zpět, z 16 GB mi zbývá 1,6 GB a to moje soubory zabírají cca pouhých 500 MB, děkuji za případnou radu.

Odpovědi na otázku

Tím to nebude. Instalační soubory W10 zabírají max. 3 GB...

Už jsem se setkal s notebookem kde GWX Control Panel ukazoval velikost desítek přes 7 GB (asi kvůli ovladačům a základním aktualizacím) .

Nevěřím, že by tam byly 3 GB aktualizací a záloh ovladačů, to je nesmysl. Chci důkaz.

http://cdn2.expertreviews.co.uk/sites/expertreviews/files... Zde někomu dokonce desítky zabíraly skoro 10 GB. Stačí si projet na googlu screeny z GWX Control Panelu.

No to je sice hezké, ale já psal důkaz těch 3 GB aktualizací a záloh ovladačů. Todle to nedokazuje nic, tam si klidně mohl místo instalačky Win 10 nahrát porno.

http://leteckaposta.cz/467906849Potom klasika, Clear disk.

... tablet se přichystal na upgrade W10, tzn., že se do adresáře stáhla nová instalačka a čeká jen až odklepnete upgrade, případně se upgrade provede automaticky. Nevím jak je to u tabletu, ale u stolního PC se tato "upgrade instalace" schovává pod $Windows.~BT a $Windows.~WS - složky jsou skryté, tzn. musí se povolit viditelnost těchto složek v nastavení.

Kde ty soubory najdu, na "C" ? A lze je smazat, aniž bych s tím smazal něco jiného a poškodil tím stávající OS?

Svatá prostoto, ešte to nemáš? Dal som ti vyššie bat dávku určenú pre W10/8.x, čo chceš ešte viac v systéme vyčistiť? Magore.

...aha, pán je asi ředitel zeměkoule, kdo nerozumí nebo hned všechno nestahuje je magor...

Ano, soubory jsou na C - pokud je odstraníte, nic se s OS nestane. Po odstranění doporučím restart zařízení.

Našel jsem to, ale nic mi to neřeší, má to pár KB. Ale děkuji.

Format C:

format c: /y

Nastesti z ziveho systemu nefunguje (ani na XP to i s pravy systemu nejelo).