» Poradna » Windows (a jiné OS)

Upgrade Visty na Win 10

Ydravím,mám stále na PC win Vista Home 32bit a chtěl bych místo toho dát Win 10 home 32bit.Půjde to normálně přeinstalovat,nebo musím vistu nejdříve smazat???Nejsem žádnej ajták tak prosím srozumitelně.Děkuji Sam

Odpovědi na otázku

Přeinstalovat se smazáním disku ...

OK děkuji mám win 10 objednaný tak až přijde tak to vyzkouším díky

To jsi si měl radši za 10 tis. koupit nový počítač. Až ti ten počítač klekne tak jsi vyhodil peníze za licenci Windows.

Nevyhodil. OEM by mu nikdo prodat neměl, takže musel určitě koupit FPP. A FPP jak známo lze legálně přenést.

Nechci se přít, ale OEM se dá normálně koupit. Jen je zapotřebí se stát System Builder i pro svůj vlastní počítač, se všemi právy a zároveň povinnostmi. Jinak správná licence je samozřejmě GGK, nicméně ta je licenčně obdobná, ale je mírně dražší.

Jistěže se dá koupit, prodej zakázán není. Ale dodržení licenčních podmínek je věci uživatele, který by měl být schopen prokázat, že je koupil spolu s kompletním počítačem.

Jestli chcete ....-to normálně přeinstalovat,nebo musím vistu nejdříve smazat... je Vaše věc to si musíte rozhodnout Vy . Oba způsoby jdou.