Upgrade téměř nové PC sestavy

Dobrý den,rád bych se poradil o smysluplnosti mé plánované akce. 2/2017 jsem si pořídil sestavu pro domácí využití a trochu hraní (i5-7400; asus b150i pro gaming aura (aktualizovaný bios), 16G ram KHX 2400, gtx 1060 3G, SSD Samsung ?? 250G, CoolerMaster Elite 130). Vzhledem k tomu, že jsem si pořídil také 2K monitor snažil jsem se hrát ve 2K (Forza Horizon 3, Forza motorsport 6).Rád bych nyní posílil sestavu tak, aby to 2K skutečně zvládalo a to výměnou CPU a GPU (CPU i7-7700k (i7-7700), GPU MSI Armor GTX 1070 8G). Vzhledem k tomu, že jde o nemalou investici, rád bych se poradil, zda všechno bude fungovat a nebude například slabší zák. deska, nebo RAM brzdit nové CPU + GPU. Děkuji TB

Odpovědi na otázku

Deska i RAM jsou ok. Jen u i7-7700K nepočítej s taktování. To jde jen na Z deskách. Otázkou je, zda má smysl měnit CPU. Já bych koupil jen tu grafiku.

CPU k daným účelům stačí víc než bohatě.VGA nVidia GTX1060 3G je slaboučký low-end, použitelný jen pro FHD nebo nižší rozlišení.Plánovaný VGA MSI Armor GTX 1070 8G je k daným účelům optimální v parametru cena/výkon.

Zkoušel jsem s tímto procesorem i Gigabyte RX 580 gaming a MSI 1060 Gaming X 6G a bohužel výsledky byly špatné (RX 580 lepší), ale nedonačítá se model prostředí, při jízdě to občas trhá dochází k náhlému zpomalení a zrychlení pohybu. Podle měření např. 1060 6g nebyla vytížena ani na 60% a procesor c1 100% c2 100% c3 100% c4 30% ?

Zkoušel jsi to ve 2K? Je možné, že ta hra je výjimka a brzdí ji CPU, ale v tom ti 7700K zas moc nepomůže.

Dobrej fór...nejlepší herní CPU mu nepomůže??

Ne moc. A 7700K je nejlepší jen pro některé hry, pro jiné jsou lepší zas jiné.

a jaké?

jjfb co piješ ? co je lepší na hry než i7 7700K ?? ani neraď tady máš trochu mezery,,jestli napíšeš že Ryzen tak to raději ani nepiš,,, ušetříš čas ...

Ano, Ryzen, pokud je už potřeba více vláken. Nikdo opravdu nemůže za to, že jste si pořídil před příchodem Ryzenu za draho Intel a teď ho cpete každému a pro cokoliv.

Řekni v jaké hře je potřeba ryzen a aby navíc v dané hře dosahoval lepší výsledky,,já o takové nevím tak mně pouč,,nevím co tady řešíš ty ale ty tvoje Ryzeny zatím mají co dělat aby dohnali i5https://www.google.cz/imgresherně samozřejmě ,, cinebench výsledky mně nezajímají

http://www.tomshardware.com/reviews/amd-ryzen-5-1600x... Mohl by ses už smířit s tím, že AMD prostě vydalo konkurenceschopné procesory, které v mnoha případech dorovnaly nebo předehnaly Intel. A tím myslím jak Ryzen, tak ThreadRipper.

Ano, i RZen je někdy rychlejší, a na vyšších rozlišeních už mívá náskok častěji, i když tam je to celkem jedno. Ale pak tu máme např Skylake X, a Threadreaper.

Tak u někoho, kdo označuje Memtest za "debilní" "cool "apku"", nic nepřekvapuje. Už v tom odkazu jsou rozdíly minimální a jaksi tam ten "nejlepší" procesor chybí.

MS ano chybí, ale jak sam vidíš v testu jsou jenom i5 k čemu by tam byla i7? A ano celý život jsem se obešel jak bez memtestuTak i bez všemožných čištítek a spyware a adaware terminátoru, killerů a dalších ničitelů... 😈

A v jakých super hrách je ten Ryzen lepší? Pro hráče nemá smysl 8 jader, ale výkon na jádro. Až dostane v GTA Intel na frak....tak pak smeknu před Ryzenem. Zatím je i7 7700K super herní CPU. Nástupce 8700K jsem v testech neviděl, ale v GTA V... stejně asi lepší nebude.... no uvidíme.

Oio teď ti někdo napíše že gta je zastaralá hra a že nevyužije multicore, ale pak přijde hra jako watch dogs nebo ghost recon, kde je multicore a tam podává i7 taky lepší výsledky, neříkám ze je ryzen špatný, ale říct že je lepší než i7 (herně) je prostě lež..

Smysluplné by bylo zakoupit vše naráz 2/2017 za nižší ceny. A nekupovat 1060 s 3GB

Nemá bohužel cenu s tím nic dělat. Ne z pohledu vynaložených financí. 1) 2K vám musí jít i nyní, jen prostě na nižší detaily. Dosti to bude srážet pouze 3GB paměti na grafice2) Výměna 7400 za 7700 je dosti neekonomická a budou hry, kde to stejně nepoznáte.Pokud vyšší výkon ve hrách tak jen koupit novou grafiku. Bohužel GTX 1070 je jen o cca 50% výkonnější, což nevím, zda stojí za ty peníze. Ano půjde to lepší, ale..... Osobně bych do toho takové peníze nesypal. Kromě toho GTX 1080 nestojí o moc více, ale tam už může být někde vliv toho procesoru cítit silněji. Prostě dávat do toho 20tis, jen proto, že mě to nefunguje zcela ideálně na 2K mě přijde jako docela úlet.Na 2K to mělo být stavěné jinak už od začátku.

Puvodni i procesor i grafika jsou temer prodane investice je tedy cca 10t. Otazka ale je, zda to skutecne bude fungovat idealne na 2k.

NO, jestli to 2K mermomocí chcete, tak máte opravdu bohužel poněkud slabší HW. Než ale začnete panikařit a mohutně vylepšovat, tak bych se podíval i na jiné hry. Zrovna Forza 3 (co jsem četl, já jí nehrál) je docela náročná na procesor. Říkají to i doporučené HW nároky. Plus je tam to, že to je z Microsoft Storu, kde to nefungovalo ideálně. Ani nevím zda to opravili, nebo ne. Pokud to bude kravit jen u jedné dvou her, tak bych to neřešil. Pokud to ovšem mermomocí chcete, tak ano, upgrade na i7 7700 a GTX 1070 8GB (GTX 1080 - dle ceny) by mělo zajistit rozumné hraní (nikoli Ultra detaily) ve 2K. Tedy za předpokladu, že není problém ještě někde jinde. Vaše deska výměnu snese a 16GB ram je také OK.Více k tomu říci nelze.Pokud to toho ale opravdu chcete jít zvážil bych kdy. Je otázka co se stane s trhem po vydání nových procesorů Intelu. Dost lidí asi bude chtít přecházet na nové procesory a je možné, že se budou dát moci sehnat levněji i7 7700 z druhé ruky. Bohužel to ale zase vám sníží cenu toho 7600K při prodeji. Dosti pochybuji, že by spadla cena i7 7700 nového, tam Intel ceny drží. On nezlevňuje. Tohle ale už bude na vás a na odhadu trhu. Nové procesory se mají objevit 5.10. Vám jsou ale k ničemu. Potřebují novou desku. Leda by jste se rozhodl pro větší zářez. 3000Kč za desku už nemusí hrát takovou roli. Ale to je na vás.Blbá doba na dělání nějakých úprav. Vychází novinky a ceny komponent jsou hrozně vysoko, zprvu kvůli ČNB, pak kvůli těžební mánii, pak kvůli nedostatku flesh pamětí.

* pardon, cenu i5 7400 při prodeji. Nějak jsem trochu pomotal, co mát za procesor.

i5 7400 ti na to stačí, za i7 7700 bys jen vyhodil prachy z okna. Kup jen tu grafiku.Jen by mně ještě zajímal zdroj.

Fortron FSP 600W HYPER M 600

ted kup 1080 ti a po pulroce dokup procak cofeelake i7

Mám i7-6700, EVGA 1060 SC 6GB a Forza 3 mi jede na 2K absolutně v pohodě. CPU jede max. na 40%. Problém bude určitě v malé paměti GPU.

Problém je hlavně v 1060 3GB.

jedině i7 7700, deska je silně limitující. To je pak problém když stavitel šetří na desce. Jednak nemáš potřebné funkce na oc a jednak to nezvládá ani napájecí kaskáda, už tohle pro ni bude víc než dost.

http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php ...zde recenze s i7-6700k počítám že i7-7700k nebude takový rozdíl

opět, k čemu K procesor na kancelářské desce??

Tak OC sice nevyužije, ale kvůli debilní politice Intelu má "K" vyšší základní takty než i7-7700, takže i na netaktovacích deskách je z hlediska výkonu lepší "K". Pokud mu příplatek nevadí, proč ne.

Kancelarska deska? Vzdyt ma blikajici LEDky:)

tak pokud máš prosklenou skříň a jsi milovník cirkusu...P.S: pokud bys měl zájem mám jen lehce jetou gtx 1070.

Nabidnete gtx1070@centrum.cz

posláno.

Jediný problém bych viděl v GTX 1060 3GB, která oproti GTX 1060 6GB nemá jen menší paměť, ale hlavně jinou architekturu, bližší zobrazovadlům typu GTX 1030. Takže kup jen lepší grafiku, zbytek bude stíhat v pohodě. Šel bych jen do té GTX 1070.

Vzdyt 1060 3GB ma "jen" asi o 10% osekane jadro, takze od 1030 je hodne daleko. Pro 2k u ni bude vetsim omezovacem pamet nez o trochu nizsi vykon (ale ne, ze by i s dostatkem VRAM byla zrovna idealni, 1070 je uplne o necem jinem).