Upgrade staršího PC

Zdravím zdejší machry, já se v PC hardware moc nevyznám, to spíš v software, ale rád bych alespoň trochu upgradoval své starší PC co do výkonu. Na mysli mám například výměnu CPU za výkonnější. Nepotřebuji z toho mít nejrychlejší PC na světě, ale nárůst výkonu třeba o 20-50% by se hodil V úmyslu je výměna CPU za rychlejší a novější (pokud to půjde)Specifikace (vyčteno z programu HWinfo):CPU: AMD A8-6600KStepping: RL-A1 (Richland)Platform: FM2 (PGA)Cache: 2x64 + 4x16 + 2x2MMTB: MSI FM2-A55M-E33 (MS-7721)Chipset: AMD A55 (Hudson-D2)GPU: AMD Radeon HD 8570D (RICHLAND DEVASTATOR LITE DESKTOP) [MSI]Chipset: AMD Radeon HD 8570DCodename: RICHLAND DEVASTATOR LITE DESKTOPGraphic bus: IntegratedGraphic Memory: 768 MB, DDR3 SDRAM, 64-bitRAM: 4+4GB, 800 MHzPřípadně dodám další info.Děkuji všem za případné rady, co by se s tím dalo dělat. Jakub

Odpovědi na otázku

Zapoměl jsem uvést, že to chci hlavně na hru World Of Tanks. Aktuálně jedu na poloviční detaily. Pomohla by třeba lepší grafická karta?

Grafická karta pomůže u her vždycky

Když je zoufale slabý procesor, tak nepomůže.

Samozřejmě že grafika pomůže, ale pak nechápu dotaz, kde si přejete zrychlit CPU. Pokud CPU nestačí, tak vám ta grafika moc nepomůže.Tohle PC už je bohužel stařeček. Nejlepší by bylo pořídit nové PC. Na špatném základu zámek nevykouzlíš. Ani lepší kůlnu.

Já se asi špatně vyjádřil, říkám, že s HW moc zkušeností nemám. Myslel jsem zrychlit PC kvůli hrám (dát vyšší grafický výkon). Na ostatní práci je rychlé dostatečně.Pamatuji si, že když jsem u ještě staršího PC dával lepší GK, tak to bylo hned o 2 levely výš.Zdroj je tam aktuálně Chieftec 350W GPA-350S, utáhne to nějakou kartu, nebo ty mají moc velkou spotřebu?

Jasně že grafika pomůže, tady to hraje na GTX 770 s vaším CPU nějaký rusák a vypadá to dobře. Akorát mu to dělá propady FPS, občas mu to hupsne z 70FPS na 35FPS. Přesto to samozřejmě bude daleko lepší než na integrované grafice v CPU.https://www.youtube.com/watchAle teď jsme u toho, že na špatném základu zámek nepostavíš.1) Zdroj je krám, který ani nemá přídavné konektory pro grafiku. Asi by to dal, lze použít redukce z molexu (zdroj má 2 byly by třeba oba), či SATA (zdroj má 3, minimálně dva budou třeba a minimálně na jednom máte HDD), ale výrobce dobře ví, proč tam ten kabel není. Pokud ale ty konektory jsou volné, lze tu redukci použít. Ale nemohu říci, že bych to zrovna doporučoval.2) I tak budete mít ve hře propady FPS, viz to video.Kromě toho jediná rozumná nová grafika s rozumným výkonem a malou spotřebou je GTX 1650 Super. A ta stojí cca 5000Kč. Je otázka, zda má smysl to do toho dávat. Přesto je to možné. Celý váš PC byl stavěný jako kancl PC na nejšuntovějších komponentech (viz ten zdroj, základní deska,..). Nelze teď očekávat, že z toho bude dobrý herní počítač.

Kup si nějakou moderní grafiku s 4GB (G)DDR5, např. RX 560 nebo GTX 1050 Ti (tyhle dvě seženeš i jako jetý za polovinu až dvě třetiny ceny), nebo nejnovější RX 5500 (bude v prodeji tak za 1-2 týdny) či GTX 1650 Super (už je 1-2 týdny v prodeji).

cele ako to je daruj/predaj a kup novy pocitac, hento je stary srot, neoplati sa do toho investovat. Vykonovo to je ako najvacsi lowend na trhu athlon200ge.

Koupil bych do toho GTX 1650 Super, a uvidí se. Buď se mu to bude "páčiť", nebo ne. Tu GTXku upotřebí případně bez problému i ve zcela novém PC - za ty prachy je to dobrá karta a není ani moc žravá.

Pokud jde jen o to WoT, tak s nejakou soudobou grafikou to pojede fajn. GTX1650S by byla dobra, ale klidne by to sneslo i nejakou GK s o neco vyssim vykonem (to by ale zase bylo drazsi..).