Upgrade staršieho Pc

Dobrý deň mám možnosť kúpiť starší Pc zhruba za 270€ 7300 CZK Skrinka: Zalman T4procesor: Intel Core i3 4160 3,6GHz, Haswell, Intel HD4400základná doska: Asrock H81M-VG4, soc. 1150grafická karta: Asus HD7870 2GBRAM: 2 x 4GB Kingstone DDR3 1600MHzHDD: Western Digital WD2500YS 250GB zdroj: Corsair VS550W Moja otázka znie bol by počítač připraveny na upgrade výkonnějších CPU a hlavně novej grafiky možno GTX 1060?

Odpovědi na otázku

Hlavně to chce úplně jiný disk. Ale nevím, jaké s ním máš úmysly .... s počítačem

Za ty prachy to asi nestojí, obzvlášť když chceš měnit CPU a GPU. Tu cenu to asi nemá ani s Windows.

Smejdsky zdroj, disk k zasmani (navic uz je alespon 8 let stary, kdo vi, kolik ma nabehano a kdy klekne), totalne orezana deska (=lepsi CPU bych do ni nedaval).Kdyz vynecham grafiku (ktera je jeste pouzitelna), co planujete vymenit, a disk, ktery bych se bal snad i pouzivat, tak hodnota toho vseho je v NOVYCH dilech asi 6 500.

Nezapomeň na malou skříň do které se větší deska nevejde a ve které se nadá ani vytvořit rozumné chlazení při použití výkonných komponent...

Ta sranda za 500 byla zapocitana .... ale taky bych ji nechtel.

Má li to být čistě na hry (asi ano) není lepší za těch sedm tisíc vzít PS-4 a neřešit herní pseudopočítač ? Vždyť GTX1050Ti nebo RX470 stojí kolem pěti tisíc, takže nakonec je z šesti tisíc patnáct - šetnáct. A i3 je dual core, takže na hry nevhodný (sice může mít HT ale....). Bych se na to vykašlal a vzal si konzoli. Buď xbox one nebo PS-4. Za jedenáctku je i PS-4 Pro s ekvivalentem RX470. Plus na konzole se daj brát hry z druhé ruky a tuším že něco dávají i zadara v rámci jejich služeb (starší hry ale dobrá psovi kost.)

Ten člověk uvažuje o výkonném herním stroji. Chce koupit GTX1060 a výkonné cpu (když mění i3 tak i5 nebo i7) a ty mu poradíš koupit bazarovou ps4?????Ale jo, sranda musí být ... .

CPU vyměnit lze a u výrobce je tabulka podporovaných procesorů.http://www.asrock.com/mb/Intel/H81M-VG4/Grafiku ta deska taky zvládne.Proč by nebyl? Paměti je dost, zdroj to utáhne a pokud ti nevadí pomalý disk tak přímo při hraní se neprojeví. Otázka je, jestli neni lepší koupit trochu horší grafiku a ušetřené peníze vynaložit třeba na disk, ale to nemá s dotazem nic společného.

CPU vymenit jde, ale kdo by dal neco lepsiho na tak ocesanou napajeci kaskadu? i7 by na tom throttlovala urcite, i5 asi taky.Ten disk se urcite projevi, vzdyt tahle vykopavka je pomalejsi jak dnesni 5200ot disky. Navic se v nabidkach vyskytoval mezi roky 2007-2009, takze zdechnout muze kdykoliv.Tahle sestava nebyla stavena s vyhledem na upgrade. Byt to s KVALITNI deskou, lepsim zdrojem a woknama v cene, dalo by se nad tim uvazovat (a bedna by mohla byt taky lepsi, ale prezil bych to), ale takhle jsou to vyhozene prachy.

Tak bez disku a grafiky je to na novych dilech 8k. Navic by to same slo poskladat i mirne levneji (treba ramky jsou predrazene).https://www.czc.cz/168926,156527,156836,1407...

Jedine 2 rozumne veci, co tam za neco stoji, je CPU a grafika, zbytek je skoro neprodejny odpad.

To už se vyplatí tam dát levnější i3-4170

Ja jen chtel ukazat, jak je na tom vyhodnost koupe - proto ty dily z te puvodni sestavy tady, aby nikdo neremcal, ze to neni stejne.

Když přihodíš 100€, tak budeš mít základ z NOVÝCH komponent na nové platformě 1151 a ne odpad.Než koupíš grafiku, tak můžeš jet na integrovaný grafice.Je zřejmé, že prodejce se snaží o totéž.https://www.czc.cz/179320,185237,188046,9968... P.S. CZC posílá i na Slovensko

Kdyz uz uvazuje, ze by v tom krapu menil CPU, tak bych tam dal i5 rovnou. Jinak to neni spatna sestava.

Cena je přiměřená, i když já bych za to nedal víc než 6700 Kč.Proč?Bedna 400 Kč (protože za 400 Kč jde koupit fungl nová nejlevnější, neošmatlaná)Procesor 2000 Kč (protože za ty samé peníze lze koupit G4500, které má jen o 10-15% nižší výkon a v singlethreadu i kapku vyšší)Deska 600 Kč (protože na aukru lze na s1150 koupit nejlevnější desky za tolik)Grafika 2000 Kč (protože za 3000 Kč můžeš mít RX 460 2GB, která neskonale míň žere a má vyšší výkon)RAM 800 Kč (protože za 1100 Kč lze koupit nový)HDD 300 Kč (250GB je parodie, to tam jistě v tý sestavě původně nebylo, kapacita naprosto k hov...)zdroj 600 Kč (proč? protože dnes ti stačí v pohodě 350-400W zdroj, a ten lze koupit od 600 kč výše nový)---------------------------------------------celkem 6700 Kč