Upgrade starého PC z gtx 960 na gtx 1660ti

Čaute, byly tomu už 3 roky, co mi tady někdo (mám dojem že to byl Wikix?)navrhnul PC. To jsem si postavil, postupně jsem vyměnil procesor, ale nyní by už ta 960 potřebovala vyměnit za něco silnějšího. PC mám momentálně takové 80 https://www.czc.cz/06l4sd29jihngb2ds39u3r4fp... Grafiku.. líbí se mi MSI, takže bych asi šel do téhle https://www.czc.cz/msi-geforce-gtx-1660-ti-g... O co mi jde. Jde mi o to jestli mi to utáhne zdroj a jestli ta nová grafika půjde připojit.Díky moc Djouhan

Odpovědi na otázku

Pardon, ještě jsem tam zapomněl dopsat že nevím, zda to bude kompatibilní se základovkou, takže nan konec 3 otázky utáhne ji zdroj?bude "spolupracovat" se základovkou?půjde připojit ke zdroji?

Zdroj je v pohodě a když ti šla v PC GTX 960, tak půjde i 1660Ti. Ale lepší by bylo přidat tisícovku na RTX 2060.https://www.alfa.cz/product.php

Základovka má PCIe slot pro grafiku, grafika je do toho slotu takže bude fungovatAno půjde připojit ke zdrojiAno zdroj to utáhne, klidně utáhne i RTX2080Ti nebo žravé Vegy a Radeony. Na vaší sestavu by s rezervou stačil 350W zdroj. Při hraní to celé bude na 200W cca, po OC procesoru do mrtě, po oc karty budete na cca 300W ve strees stestech.A jak píše kolega, raději bych doplatil na RTX2060

2060/2070 ktora sa viac oplati?

Ta která vašim požadavkům více sedí, například pro mě jsou to nepoužitelné karty, portože při změně grafiky bych požadoval vyšší výkon než mi ty dvě mohou poskytnout.Jde o to že jste vybral 1660Ti v drahé edici skoro za 9 tisíc, levná RTX2060 bude stát jen o 500 navíc což je cca 6% ceny navíc, získáte ale daleko více % výkonu.U levných karet prostě nemá smysl kupovat prémiové edice, hodně je to prodražuje a dělá výhodného poměru cena/výkon dost nevýhodný a je pak lepší koupit vyšší řadu grafiky.

Tak třeba se tu Wikix ukáže a poradí ti. Za mě tam problém se zamýšlenou grafikou není, zdroj ti je utahne i tři najednou. Ale jak už bylo zmíněno, nejsi s rozpočtem zase tak daleko od RTX 2060. Ale pokud se ti nechce přidávat, tak GTX 1660 Ti je slušný upgrade.

Určitě to fungovat bude oproti novym cpu a rychlejsim ddr4 3GHz a vic bude propad ale na FHD to bude ok

Tu RTX 2060 bych nekupoval.... Vyhozené prachy... Když už tak 2070 ale i tak je to moc za nic...... To radši starší 1080/ti

2060, 9500kč, 100% výkonu, 95kč za 1%2070, 13500, 120% výkonu (to ji docela fandím, CPU může být bottleneck) 112.50Kč za 1%

Statistiky za procento výkonu jsou nesmysl. Už proto že se buď počítají průměrné fps nebo spotřeba... Pokud chceš realnou statistiku za procento vikonu budeš počítat pouze s nejménšíma FPS v nejnáročnějších pasážích a pote bude cena určitě jinde

Na FHD je to problém ale na 1440p/4k je to ok?FHD vyžaduje naopak nejvíce procesorového výkonu protože karta má potenciál dodat více FPS než v 1440p nebo 4k.. Právě FHD je místo kde CPU, pokud chcete využít kartu na max. potřebujete nejvíc.Vliv pamětí je pak různý titul od titulu, něco je náročnější na datový tok než něco jiného. Nicméně u intelu nejsou ty rozdíly rychlostí pamětí tak citelné jako u AMD procesorů

Ahoj,děkuji všem co mi přišli poradit.Omlouvám se WiQixovi za zprznění jeho jména . A nevzpomínám si jestli jsem ti před těmi třemi roky poděkoval, tak ti děkuji teďka. PC dobře slouží.I když mě ta 2060 láká, tak už i ta 1660ti mě bude stát (jsem student) to, že budu jíst chleba se solí .Ještě jednou díky všem.

Ono zase v klidu. Treba na FHD ma i ta GTX1660Ti vykon fakt dostatecny.. Jiste, jeste by se mohl hodit i nejaky navic, ale to uz neni cenove moc efektivni.Dulezite je, ze obe ty karty do desky jdou a napajeni bude stale vice nez dostatecne.

tak si kupte o 1500 levnější provedení. Připlácíte 20% za 0% výkonu. I s nejlevnějším provedením se bez problmu dostanete na factory OC nějaké top edice.

Nutno novou grafiku? stačila by klidně nějaká jetá, GTX 1060 a 1070 se celkem prodávají. Např 1070 do 6000kč.

Tak zase 1660 Ti má prakticky stejný výkon a je nová. Takže ušetřit litr na staré grafice není zase takové terno. Ale to už je na něm, bazary jsou plné zajímavých grafik.