Upgrade starého PC pro mámu k Vánocům

Zdravim, chtěl bych mámě k Vánocům darovat její vlastní počítač - na maily a tahání fotek z foťáku. Máme doma Dell Optiplex 520 http://www.cnet.com/products/dell-optiplex-gx... . Nemam nějakou velkou sumu, chtěl bych si s tim trochu pohrát než si budu sestavovat (s pomocí) v lednu svůj první PC ;) budu na to dávat Linux.. Co se tam dá provést za upgrade? Hádam že RAM, možná koupit lepší procesor na patici 755.. O Prázdninách ho odvezem na chatu, tak abych si aspoň něco retro zahrál tak by se tam mohla dát n210, akorát se do tý case nevejde.. A chtělo by to teda kdyžtak lepší zdroj..a taky nový case jelikož si myslim zle se n210 do tohohle kompu nevejde :D.. Chápu že se to nevyplatí, ale chci si s tim trochu pohrát.. ;) a mimochodem jak zjistim jestli jsou xpčka co jsou na tom přenositelný? Díky moc ;)

Odpovědi na otázku

Asi by ti to někdo měl říct, ale v roce nebreč už nežijem, tak ten pc dej do šrotu. S tím nic neuděláš

pokud na tenhle krám seženeš víc RAM - 512 MB je šíleně málo, tak to by pomohlo nejvíc - pokud bys na tom poskládal 1GB nebo i víc, tak jedině super. 80GB Disk není sice nic moc, ale na uvedené by mohl stačit. XP jsou skoro na 100% OEM, takže ofiko to nepřeneseš. Nebude to nijak rychlé, proto ten linux musí být nějaký úsporný - např. Lubuntu - pokud to chceš mít minimem práce, můžeš nahodit tohle:http://bit.ly/lubuntuw7TrustyNa dedikovanou grafiku bych se vykašlal a na hraní taky... Neřekl jsi, kolik máš peněz, ale já před časem sestavoval podobný komp z tohohle (taky s linuxem):RAM Patriot Signature Line 2GB DDR3 1333 477 Kčcase ASUS TM831 SE 634 Kčzdroj Seasonic SS-350ET 350W 759 Kčdeska GIGABYTE GA-H61M-USB3V - Intel H61 1 148 Kčprocesor Intel Celeron G1620 973 KčServisní práce - montáž, konfigurace a testování PC v hodnotě 600 Kč ZDARMA (CZC)Cena celkem: 3 991 KčHDD i DVD mechaniku jsem dával svoje - pokud bys měl fakt problém s prachama, tak bys nejspíš v nejhorším případě mohl dát mechaniku a disk z toho Dellu.

Wow tahle odpověď hodně potěšila ;) bohužel mam tak max 2000 .. Asi do toho koupim 2x1gb ramky, vyměnim chladič CPU a ventilátor protože oba dělaj hroznej bordel, zdroj je na tom s hlučností podstatně líp ;) má lubuntu nějaký omezení? Mamka na tom sjíždí facebook, maily, novinky.cz a když chce si něco najít na googlu, tak jestli to bude stačit tak je to v pohodě.. hraní jsem myslel něco ve stylo Super Hexagon, Hexcells a třeba Half Life 1 .. Minimum práce nepotřebuju, rád se v počítačích hrabu :D

co jsem to zkoušel, tak na webu žádný problém nebyl - je tam normální Firefox, taky myslím Opera a instlátor na Chromium. Ve Firefoxu je Adobe Flash Player, takže normálně fachá Youtube, Stream.cz apod. FB nemám, nezkoušel jsem tedy po přihlášení, ale prohlížení normálně jelo.Ty hry nevím, je tam teda instalovaný Wine, tak to můžeš zkusit a uvidíš, jak to pojede...

jo a jestli budeš kupovat nový chladič na CPU, tak se zkus podívat jestli se dělá něco, co by do budoucna šlo použít i na jiný CPU - pokud to bude lepší než box chladič, tak se to může ještě hodit.

Tak jakoby n svůj PC hodlam použít Spartana, ale kouknu se po něčem okolo 400 Kč..asi navíc musí bejt nízkoprofilovej .. Děkuju moc za rady :) hodně mi to pomohlo.. Mimochodem ty hry jsou ze steamu a jsou na linux takže snad no problem :D

Deska má čipset Intel 945 - to znamená, že by měl umět základní modely procesorů Core 2 Duo - například E4500, E7200... dále umí adresovat maximálně cca 3,3 GB RAM, takže můžeš tam dát 2× 1 GB. Tady máš dva seriózní prodejce na eBay:http://www.ebay.com/itm/291014522321http://www.ebay.com/itm/Intel-Core-2-Duo-CPU-... Sežeň si nejnovější BIOS od desky a další detaily, zda to vůbec podporuje. Na tyhle šroty dávám, pokud je tam solidně rychlý disk (250 GB jednoplotnové apod.) Windows 7 Home Premium x86 a lítá to jako blesk.

Díky moc ale mamka si myslim vystačí s lubuntu a cpu co tam teď je