Upgrade Ramek

Zdravím, chtěl bych upgradnout ramky z 8gb na 16gb. Ale nevím přesně co potřebuju vědět abych náhodou nekoupil blbé ramky, které nebudou sedět na zakladní desku. Vím že základní deska podporuje DDR4 ale nevím jestli potřebuju ještě něco.

Odpovědi na otázku

Přesný typ CPU a počet RAM slotů na desce. A důvod upgradu RAM.

i7 6700, 2 sloty a 16gb je maximum co základka zvládne, důvod je takový protože při většině her mám dropy už aji ta hra mi píše že při 8gb ram můžu pocitovat dropy fps.

Tak to pak jo, občas se tu objeví někdo, kdo chce upgradovat RAM, protože má málo FPS ve hrách když má 8 GB RAM a integrovanou GPU...

i7 6700 zvladne 64GB ram, takze napis len ty pekne aku mas dosku, presny nazov.

https://ctrlv.cz/9Nb6 Zakladní deska se jmenuje stejně jako PC

Memory:Standard Memory: 8 GBMaximum Memory: 32 GBMemory Technology: DDR4 SDRAM

a dosku mas H110 od niekoho co to pre acer vyraba

Je v tom doufam jina GK nez ta originalni?

https://www.alza.cz/acer-aspire-tc-780 jsi líný dát rovnou odkaz, deska se určitě takto nejmenuje, ale to bys musel být schopný sundat bočnici a přečíst nápis, nebo použít CPU-Z.Odnes to do servisu a nech si tam dát modul.

cpu a dosku.

Dej sem přesný model paměti vypsaný pomocí HWInfo64.

Ani omylem! Původní paměti mají organizaci 2Rx8, takže koupi single rank modulu bude mít nevyvážený dual channel. Intelem tato kombinace není doporučená a může to občas zlobit. Nové 8GB dual rank moduly se pár let nevyrábějí, takže je potřeba kouknout do bazaru.

Tohle neni pripad, kde by to zpusobovalo problemy..

Tvoji křišťálovou kouli bych chtěl mít. Asymetrický dual channel je v rozporu s doporučením Intelu. A OEM výrobce to může brát doslovně.