Upgrade ramek nefunguje system

Přeji pěkné odpolednePotřeboval bych poradit, koupil sem do bratrovo pc novou 8GB RAM. Po zapnutí se systém restartuje při najíždění okna Windows 7. Myslel sem si tedy, že reinstalace systému pomůže. Při najetí okna instalace vyskočí modrá smrt.V BIOSu ji normálně vidím. Tak je mi to divný. Když tam vratím starou RAM všechno funguje jak má. Nová paměť je Kingston HyperX 8gb DDR3 1333 CL9. Stará je Zeppelin 2gb 1333 CL9. Základní deska https://ark.intel.com/products/48955/Intel-Desk... .Vůbec netuším kde by mohl být problém. Děkuji za rady

Odpovědi na otázku

podle specifikace te desky to vypada ze umi max. 8GB ve dvou modulech - tedy 2x4GB...

Pokud ma v te desce byt 8GB RAM, pak fungovat to bude jedine jako 2x4GB.Takze 8GB modul vratit a koupit 2x4GB moduly. Ten 2GB modul prodat apod.(Po upgradu RAM reinstalovat OS? Ahhhhh...)

Děkuji za odpověď. No reinstalaci sem tu přečetl s podobným problémem a za druhý mě to za tu zkoušku nic nestálo.

Je to single rank (1Rx8) nebo dual rank (2Rx8)? Lynnfield by měl zvládnout 8GB dual rank modul (má novější řadič než Nehalem, ze kterého vychází).

Desky s1156 umí max. 4GB moduly, ale tyto musí být v provedení Dual Rank. V případě Single Rank modulů lze použít max. 2GB moduly. Z toho, co se ještě dá sehnat se osvědčily tyto moduly:https://www.tsbohemia.cz/patriot-signature-line-4g...

Lynfield má stejný řadič pamětí jako Gulftown => sežere 8GB dualrank.

Jak jsi přišel na to, jaký má CPU? Já to tu nikde nevidím.

Procesory do LGA1156 jiné jádro než Lynnfield neměly.

V tom případě je maximum 4GB 2Rx8 nebo 2GB 1Rx8 a max. 4 moduly (2ks/channel). Větší modul to nezvládne. Pokud deska umí jen 2 moduly, pak je pro ni maximum 8GB.

Leda že by měl XEON. Ty umí maximálně 32GB RAM.

A co je potom tohle. https://mybroadband.co.za/vb/showthread.php/509530-... Když říkám, že Lynnfield má stejný řadič pamětí jako Gulftown, tak říkám, že vezme 4 GB na rank a tedy je možné osadit 4x 4 GB 2Rx8.

*Samozřejmě myslím 4x 8 GB 2Rx8 (16x 512MB čipy s 8bit šířkou sběrnice). Xeon 3400 vezme unbuffered ECC 4x 16 GB 4Rx8 (tedy quad rank). Ty s minusem, ty mi můžeš víš co.Tahle vlastnost čipsetu, že neumí tolik paměti je stejná pohádka, kterou lidi Intelu žerou, asi jako když někdo tvrdí, že G41 nesežere 8 GB RAM nebo 945GC 4 GB RAM (ořezané o 32bit adresování).A místo toho, aby tazatel vzal diagnostický program jako AIDA64 a hodil sem snímek s vlastnostmi modulu, co tam rve - dodneška nevíme, jestli je to single nebo dual rank, tak si tu mají potřebu někteří se mnou přeměřovat pindíky. No a samozřejmě by měl tazatel otestovat modul Memtestem a flashnout desce poslední firmware UEFI (BIOS).