» Poradna » Notebooky

Upgrade ram

Dobrý denUvažuji o koupi, upgrade,rám v ntbOMEN by HP 17-an108ncNová kapacita 32 gb z původních 16 gbPoradíte mi jaké?Zejména nerozumím frekvenci a časováníCena nerozhodujeDěkuji předem 😊

Odpovědi na otázku

Na webu Kingston jsem naklikal tvůj notebook a zde je výsledek. Uvedené paměti si najdi v eshopech.https://www.kingston.com/czech/en/memory/search

Maximum je 2x16GB, procesor umí maximálně frekvenci 2666 MHz, takže kupovat rychlejší má smysl jen v případě, že bude zrovna levnější, protože rychleji než 2666 nepojede. Časování ber co nejnižší, ale nemá smysl to hrotit na úkor vysoké ceny. Reálně to totiž nepoznáš. Takže třeba tyto:https://www.czc.cz/hyperx-impact-32gb-2x16gb...

Všem díky, hezký den ??

Ty otazníky měly být smajlík

Díky,
Jen ještě dotaz, když koupím rychlejší nepůjde to v BIOSu nastavit?
Dříve bylo myslím jen potřeba zatrhnout Intel XMP, nevím jak je to nyní a zda to můj ntb podporuje

Notebooky většinou XMP neumí, zároveň to CPU co tam máš rychlejší stejně neumí.

Aha,tak diky

16 GB je naprosto v pohodě, upgrade na 32 GB na výkonu nijak nepocítíš, pokud neprogramuješ v C++ a RAM plně nevyužiješ.

To si musí posoudit on sám a tak nějak předpokládám, že když to shání, že ví proč. V tomto mu nelze tazateli psát, co je a co není v pohodě na základě vlastního využití. Při 32GB RAM není zase takový problém tu polovinu překročit a to se s PC nemusí dělat nic zase tak dramatického. S 16GB bude systém více šetřit, takže se majiteli může zdát, že je větší RAM zbytečná.Naštěstí zbytečně větší RAM (kromě kromě vyhozených peněz) nepřináší žádná negativa, takže tím nic nezkazí.

Evidentně to neví, když se zde ptá. Minimálně by se měl podívat, jak je na tom s vytížením paměti jeho notebook pomocí Shift + Ctrl + Esc, Výkon a Pamět

Adobe after effect
Vyuziju i víc kdyby to šlo,
Můj dotaz je zde proto ??

Tak pokud bys využil i víc, tak můžeš klidně dát 2x32GB, ten notebook nemá důvod, proč by to nezvládl a jestli výrobce neuvádí, že to zvládne, tak na 99% to zvládne, jen to není testované, ve svém legionu mám taky 64G RAM i když výrobce udává pouze max 32GB

To by chtělo vyzkoušet,vezmu ntb sebou

Jojo, ale na těch 99% to bude fungovat, protože RAM nejsou limitovány softwarem a hardware ve dvou slotech na DDR4 umožní 64GB

S akým CPU?