Upgrade RAM

Dobrý den, chtěl bych upgradovat svůj pc nebo spíše bych chtěl zvýšit RAM z 8gb na 16gb. Mám kupovanou sestavu Lynx tudíž už byla celá složená a ani nevím jaká značka ram přímo v ní je. Tak bych se chtěl zeptat zda záleží přímo na značce ram a jestli musí být stejná ? A jestli pro úplného lajka jako já je těžké ram vyměnit z domova. Koukal jsem na tyto ram https://www.czc.cz/hyperx-predator-8gb-ddr4-... Mám windows 10 Deska myslím MSI b250m8gb ddr4 2400MHz

Odpovědi na otázku

Ram rozšíříte snadno, jen jí zacvaknete a je to.Na výrobci by záležet nemělo, nicméně ideálně koupit co nejpodobnější. Tedy stejnou frekvenci (u vás tedy asi 2400MHz), stejné časování (to se značí CL, pravděpodobně to bude CL 16, ale to zjistíte nějakým programem, nebo v biosu) a taky aby to byla SS, nebo DS ram, podle toho, co už tam máte. Mělo by jít zjistit z kodu výrobce ramky (na současné ramce bude určitě nějaký štítek).