Upgrade ram z 2x4 na 4x4gb - bude fungovat dualchannel?

Ahojte,mam ryzen 1600AF, dosku MSI B350 PRO CARBOM a 2x4 Gb DDR4 KIT Hyperx 3200Mhz...Je v poho ak dokupim teda este jeden kit uplne totozny tj 2x4 Gb?Bude fungovat dual channel?Alebo pri obsadeni 4 slotov bude iba single channel?Mam dilemu ci predat povodny kit a kupit novy 2x8 alebo len prikupit 2x4 a vybavene....viac ako 16gb ram nevyuzijem,len hry...Dik za odborne odpovede ;)

Odpovědi na otázku

Bude, proč by nefungoval? Maximálně můžeš narazit na nějakou nekompatibilitu mezi starým a novým kitem, kdy to nepůjde zprovoznit nebo to pojede na horších parametrech. U AMD je totiž u 4x DIMM menší pravděpodobnost, že to pojede na tak vysoké takty jako při 2x DIMM. Takže s tím počítej a kup to někde, kde to půjde při komplikaci vyměnit.Jen mi přijde trošku šílené zaplácat úplně celou desku kapacitou, co se vejde do jednoho jediného slotu. Ale to už je tvoje věc.

Ok,jasne...KIT kupim uplne totozny,tak to odskusam.A porozmyslam aj nad tvojou uvahou nezaprat dosku,vtedy by aspon kit 2x8 bol logickejsi....

Dual Channel bude fungovat určitě. Ale při obsazení všech slotů se snižují maximálně dosažitelné frekvence, to nedokáži říci nakolik, ale určitě se zhorší časování.Pokud bys dokázal dobře prodat ty své moduly, tak je to lepší řešení , než kupovat nové 2x4GB. Ono kupovat 4GB DDR4 už byl trochu nesmysl v té době, kdy Ryzen vyšel.

rozdíl nepozná

Bude to fungovat.