Upgrade RAM paměti

Dobrý den, potřeboval bych poradit odledně upgradu ram paměti na pc.Na počítači převažně pracuji s programy autocad, archicad, photoshop a monitor výkonu u ram paměti mi ukazuje stále tatížení 90 až 100 procent. Proto Vás prosím o radu, protože nevím co přesně koupit abych nevyhodil zbytečné peníze. Děkuji.2 monitory -24 palcuZakladní deska Msi Z97 gaming 5Procesor - intel i5-4690K cpu @3.50GHzGrafika -msi gtx 970Ram dd3 -8Gb

Odpovědi na otázku

Jake tam ted mate RAM moduly? Jde o typ, aby se dala vybrat "co mozna nejpodobnejsi" DDR3 pamet. Prozradi Vam to treba CPU-Z.

Podle programu CPU-Z mám Ram 4x2Gb kingston 1333Mhz Voltage 1.5

Takze typ se nedozvime?Pokud mate 8GB (a jeste k tomu v nestastne konfiguraci 4x2GB), tak snad v tomhle stroji neni duvod k upgradu, ne? Nebo Vam pamet pro nejake pouziti opravdu schazi? Napr. na hry by to byly vyhozene penize, protoze vzhledem k procesoru a GK to vubec nic neprinese. Smyslupna by byla vymena GK.

Než jsem to dopsal, tak noční můra se vyplnila - zajebané všechny sloty malými moduly.Je vůbec nějaký problém, nebo ho smrtelně leklo nějaké čísílko?Uvěřitelné nejlevnější moduly na czc: https://www.czc.cz/kingston-value-16gb-2x8gb... Má to vůbec cenu?

... tak já jsem dal do MB GA-H77-DS3H tyto RAM moduly: https://www.czc.cz/patriot-viper-3-black-mam... ke Kingston 1333 - 2x4GB a je to OK - projeto MemTestem86+ - jsou levnější a lepší /chladič, CL9 vs. CL11, XMP, .../ ... /teď 24GB RAM DC /2x4GB+2x8GB/ a stačí to "na všechno" ...

Problém je v dostupnosti, jinak jsem je také viděl, ale dostupnost to vyřazuje.

To jsou jen technikalie..On predne nema zadny duvod RAM navysovat.

"...monitor výkonu..." Je problém ve vyjmenovaných programech, nebo jen čísílko v nějakém monitoru znepokojuje?"...abych nevyhodil zbytečné peníze..." To se vyhodí tak, jako tak, DDR3 je už dávno pasé.Pokud výše jmenované programy pracují normálně, tak nevidím problém, ač 8 GiB je poměrně málo na rozsáhlé bitmapy.Pokud je už problém v daných aplikacích, pak jak již psáno, zjistit informace o stávajícím (cích) modulu (lech). Obávám se nejhoršího, že jsou obsazeny dva sloty 2×4 GiB. Další dvojice může fungovat bez problémů, ale nemusí.