Upgrade procesoru

Zdar lidi chtěl bych poradit. Mám dell optiplex 760 desktop a mám v něm momentálně procesor Intel core 2 duo e8400 3Ghz a chtěl bych ho vyměnit za Intel core 2 quad Q9550 Půjde to bez nějakých problémů?

Odpovědi na otázku

Těžko říci, záleží na desce, biosu a nastavení výrobce. Občas se stane, že má blacklist a prostě se to bude chovat jako nekompatibilní HW.Důvod k upgradu? I to 4 jádro bude na dnešní poměry šunka.

záleží od toho čo si predstavuješ pod slovom problém..ale inak pre šikovného by to problém nemal byť

Kde Ti nestačí výkon? Predpokladám, že video na ňom nestriháš a GTX 1080 v ňom tiež nemáš. A plus extra výkon nenavýšiš. Ja osobne by som upgradeoval len od 100% a vyššie

Tie dve jadra navyse mozu urobit roziel vo viacvlaknovych aplikaciach

Mozu, ale nikto nevie co pytal na PC robi. Mozno to chce na urychlenie facebooku.

Mea culpa. Ja som videl Q8400. Sypem... BTW, wieviel kostet diese spass? Ak ide o upgrade z E8400 na Q9550, beriem, ale otázka peňazí a času - ako dlho vydrží doska (pozri sa či sú kondenzátory ako nové). Ak by si kupoval z ibeja za pár Kč, dobre, ale doska je stará dosť. Skôr uvažovať o G4620 - http://www.cpubenchmark.net/ compare.php?cmp[]=955&cmp[]=1049&cmp[]=2948 (vyhoď medzeru). 2nasobný výkon na jadro, TDP takmer polovičné, vek pár mesiacov, upgrade až do i7-7700K (4,2 GHz), GK kľudne aj GTX 1080, USB 3, viac SATA3...

+ aký je tam chladič? Predpokladám, že big tower to nie je a ak je tam aspoň bežný BOX, bude to hlučnejšie. Síce uchladí to aj v lete, ale na max otáčkach. No i3+B250 by nebolo? Ešte aj RAM by si mal limit 64 GB, na tejto doske máš aspoň viac ako 2 sloty? Ak len 2, so 4 GB RAM sa extra nerozšúpneš

to je tak těžký zadat do google pár slov že radši napíšeš dotaz a čekáš až to někdo vyřeší za tebe ??https://www.google.cz/search(řekl bych že odpověď najdeš v prvních třech odkazech..)