Upgrade pocitace

Ahoj, chtěl bych si upgrade-ovat trosku počítač. Chtěl bych vyměnit základní desku abych mohl mít trosku normální procesor . Nemyslím procesor za 10 tisíc ale nějaký normalni se kterým se bude dat občas něco zahrát . Problém je v tom jestli se ještě prodává nějaká základní deska která by mi umožnila upgradovat proocesor s tím ze mám nyní : grafika : GeForce gtx750tiprocesor : amd fx43208gb ram ddr3zdroj : atx-400w pfczákladní deska : asrock n68c-gs4 fxTakze prosím o radu, jakou základní desku koupit a jaký procesor k ni. + jsem chtěl koupit novou case a nevím podle jakých faktorů poznat zda mi do ni budou komponenty sedět tak se zeptam zde, šla by tahle ? https://www.alza.cz/vyroba-nzxt-s340-alza-pc-... Děkuji za všechny rady .

Odpovědi na otázku

Kolik na to máš celkem peněz? To je asi nejpodstatnější údaj, který jsi neuvedl. Jinak je řešní snadné: Slušná deska: https://www.alza.cz/gigabyte-b450-aorus-pro-d... Kč 3.099,- Výkonný procesor s použitelným chladičem: https://www.alza.cz/amd-ryzen-5-2600-d5287886... Kč 4.390,- Single Ranked paměti s odpovídající frekvencí: https://www.alza.cz/crucial-8gb-ddr4-udimm-30... Kč: 2.399,- M.2 NVMe SSD disk: https://www.alza.cz/adata-xpg-gammix-s11-ssd-... Kč 2.999,-Zbytek komponent použij ze současného PC.

Ahoj, omlouvám se za nedodani všech informaci, jde právě o to, ze jediné co bych chtěl vyměnit je základní deska a procesor a chtěl jsem za to dat dohromady tak 6 tisíc max.

Nelze vyměnit jen procesor a desku, protože všechny jen trochu aktuální procesory potřebují paměti DDR4. Takže je nutné vyměnit i ty paměti. A je pravda, že pokud nemáte ssd a bude v té výměně, tak je to taky dost vhodné, ale ne nutné. Jediná trochu schůdná možnost jak si nechat DDR3 pameti je koupit nějakou bazarovou i5 či i7 z generace Haswell (tedy něco jako i5 4670, atd...) a k tomu desku. Nicméně i tyto procesory začínají zastarávat.

PS: Nevšiml jsem si toho zdroje. Ten je taky s novým PC zralý na výměnu. Bohužel. HW z roku 2012 už prostě moc po 7 letech vylepšit nejde.

kdyby měl aspon intel já přechod z 1366 na 1151 I7 6700K rozdíl nepoznal

Jo to chápu ssd mám objednané kingstone 240gb . A když bych koupil ten bazarovy procesor tak by jsi mi poradil jakou desku? A co ta bedna ? Šla by ?

Doufám, že to není A400. Množí se tu na něj stížnosti. Mají asi nějaký problém s firmwarem a seká se pak PC. Potvrzené to ale z žádného jiného zdroje nemám.Skříň po doplnění větráků může být. Je to docela zajímavá volba za ty peníze. A Alza naštěstí byla i celkem soudná a dala tam celkem, alespoň dle fotek, rozumné logo a ne mimozemšťana přes půl bedny.Co se toho bazaru týče, tak to chce hledat procesor i desku rovnou na bazaru spolu. Kromě toho je bazar o domluvě, čekání, shánění atd.. Nikdo za vás nebude procházet nabídky.Být to na mě, tak se buď smířím s tím, že si prostě něco nezahraji, nebo to tedy už udělám pořádně a pořídím základ hezky nový a pak časem jen doplním grafiku.

Zrovna shodou nahod je to a400. pecka pokud je to pravda, no uvidím . Každopádně díky za rady zvážim to :)

Ano, je to pravda. Objednávku zruš nebo se tady budeš za týden ptát, proč ti PC dělá několikasekundové záseky. To je ověřené, že to je skutečně vlastnost toho SSD a není to závada.

V bazarech se dají sehnat rozumné sety Haswell a Skylake. Core i5 4460/4570 nebo i5 6400/6500/6600 se dají pořídit i s 16 GB paměti od 4 000 Kč do 6 000 Kč. Je to jen o hledání, volání, psaní e-mailů a ověřování důvěryhodnosti prodejce.

Doufám, že nemáš objednaný Kingston Now A400. Pokud ano, rychle tu objednávku stornuj, zadělal bys na velké trable s dalším provozem PC. Jdi třeba do Crucial MX500 250 GB nebo raději 500 GB, případně nějaký Samsung nebo jiný, jen ne A400.

upgrade-ovat...upgradovat, čteno upgrejdovat.

pardon, čteno apgrejdovat.

Je to nutný si všímat takových kravin? Nemáš nic lepšího na práci než zbytečně opruzovat tady ?:))

Mám, neboj

rodice porad maji i5-2500 procesor (s DDR3), deska uz ani nevim jaka. Vloni se dokoupilo 16GB RAM a PC porad slape jako hodinky. Na PC tata hraje starsi hry, ale hlavni napln PC je autocad + kros, za me musim rict ze vykon PC je i dnes po skoro 10letech uplne v cajku.Neco podobnyho sezenes za levno.procesor: https://aukro.cz/intel-core-i5-2500-694087... - 525Kči7 za 1Kc https://pc.bazos.cz/inzerat/98708182/i7-2600-... deska: https://pc.bazos.cz/inzerat/99097790/GA-67A-U... - 900 Kčseznam procesoru pro sandy bridge je tady: https://cs.wikipedia.org/wiki/Sandy_Bridgez wiki https://cs.wikipedia.org/wiki/Intel:"V lednu roku 2011 intel zahájil prodej Core i5 a i7 2. generace s produktovým označením Sandy Bridge pro patici 1155 do vydaní Sandy Bridge-E jedná z nejvýkonnějších. Během listopadu 2011 byl uveden procesoru i7 Sandy Bridge-E nejvýkonnější procesory současnosti pro patici 2011. Během dubna roku 2012 došlo k vydaní procesoru Ivy Bridge pro patici 1155. V červnu roku 2013 Intel vydal procesory Core 4. generace Haswell s paticí 1150. "jedno z toho bych vybral podle ceny a dostupnosti na bazaru - nebo zkus aliexpress tam muzes koupit i novy nerozbaleny.Kupuj nejvyssi radu co sezenes - vsechno stoji +/- stejne.skrin sis nevybral spatnou mozna bych investoval do noveho zdroje - jestli mas plan v dalsich letech udelat poradny upgrade PC tak kup novy zdroj aspon 600W a ten ti vystaci i do dalsiho PCjo a nezapomen na chladic na procesor

K čemu 600W zdroj? Takhle akorát koupí nějakou pyrotechniku za pětikilo. RM550X a Seasonic Focis Plus Gold 550 W jsou vynikající zdroje s desetiletou zárukou okolo 2 000 Kč.