» Poradna » Hardware

Upgrade počítače

 |   |  Microsoft Windows 10 Chrome 66.0.3359.181

Zdravím, chtěl bych si vylepšit svůj počítač protože plánuji koupi 144hz monitoru (s freesync). Upgrade plánuji jenom kvůli hře CS:GO, kde mi na některých mapách klesnou fps až na 120. Slyšel jsem že pro tuto hru je nejdůležitější procesor. Ale nevím jestli koupě jenom výkonnějšího procesoru bude stačit, popřípadě jestli to "unesou" ostatní komponenty v pc. Chtěl bych se vejít do 7 tisíc ale přeskočení rozpočtu není problém. Moje pc: https://www.alza.cz/sapphire-radeon-nitro-rx-... https://www.alza.cz/intel-core-i3-6100-d30411... https://www.alza.cz/asus-h110m-k-d4043732.htmhttps://www.alza.cz/kingston-8gb-kit-ddr4-213... https://www.alza.cz/corsair-vs450-eu-024-d199... https://www.alza.cz/kingston-hyperx-fury-ssd-... Předem děkuji za rady.

Odpovědi na otázku

avatar
 | Microsoft Windows 10 Chrome 66.0.3359.117

Pokud je Freesync, tak těch 120 FPS ničemu nevadí, od toho tam ten FreeSync je, aby ovládal refresh rate monitoru. Pokud chcete hrát ve vyšších FPS než 144 na 144Hz monitoru, tak FreeSync nepotřebujete. ten to omezí na těch 144.Další věc, dát si pozor aby ten FreeSync fungoval v rozsahu až těch 144Hz, nemusí to býtJInak v 7 tisících půjde pořídit i5-8400 + B360 deska za 2-2.2k Ale bavíme se o minimálních FPS a dost záleží. ono se může stát že syxstém pustí nějaký proces na jádru, které je aktuálně vytížené hrou a může to ovlivnit minimální FPS. Bottleneck může být i grafika.Jaké zatížení grafiky a CPU (jednotlivých jader) je při tom když to padá pod 144?Co při hraní té hry děláte? Internet? Videa? muzika? něco jiného. co běží na pozadí?

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět

Související témata: RX 460, FreeSync
Určitě si přečtěte

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 35

Google Cloud Next: Blíží se bitva o to, kdo ovládne cloud, tedy internet zítřka

Google Cloud Next: Blíží se bitva o to, kdo ovládne cloud, tedy internet zítřka

** Google v týdnu ukázal nové telefony Pixel ** V Londýně se ale také konal Google Cloud Next ** Konference o tom, jak bude vypadat internet v cloudu zítra

Jakub Čížek | 32

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Elektřina se vyrábí v elektrárnách, ale do zásuvek v našich domovech to pak má ještě hodně daleko. Dnes se na tuhle dlouhou cestu podíváme.

David Polesný | 82

Tohle tak jednou zažít: Nová vzducholoď Airlander 10 s prosklenou podlahou

Tohle tak jednou zažít: Nová vzducholoď Airlander 10 s prosklenou podlahou

** Airlander 10 nabídne plavby vzduchem v interiéru s prosklenou podlahou ** Luxusní vzducholoď byla původně vyvíjena pro vojenské účely ** Počítá se s třídenními „kochacími“ výlety za poznáním

Karel Kilián | 7


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku