Upgrade počítače do 30tisíc

Zdravim.Chtěl bych upgradovat svoje hodně staré PC nebo spíš postavit novéj počítač a z toho starého použít co se dá,abych snížil náklady na novej počítač.Zakl deska:M3N HT DeluxeGrafika:GTX 260 Procesor:AMD Phantom X4 955Black editionPaměti:DDR 2 4X 1gb 667mhzHDD:Velociraptor 300 gb 10000 otZdroj:Eurocase 550WSkříň:Silentium PCOS:win 7 32bitNovej počítač bude hlavně na hry.Limit je do 30000kč

Odpovědi na otázku

PC vyhodit nebo za 500 prodat a komplet vše nové....použít se nehodí vůbec nic, možná skříň.

Ani ten HDD se nedá použít do nového PC?

Dá. Ale kapacita mizerná a hluk značný. Já bych ho někomu věnoval.

Ne, ani ten HDD. Určitě má už dost za sebou (disky s 10 000 ot/min rycleji stárnou) a do nového pc asi ne. Navíc použití vysokootáčkových HDD v klasických PC je osazváním PC SSD dávno překonaná věc.

Možná jako další úložiště. Ale vzhledem ke stáří bych se už o jeho spolehlivost bál, navíc na úložiště má malou kapacitu a je hlučný. Tak moc nevím, k čemu bys ho chtěl použít

https://youtu.be/q4YmHO9U-VgPorovnání 5700 XT proti rtx2070 super

No dobrý ale přece nepojede na Linuxu.

Co to meleš ?

Z toho starého počítače není použitelného vůbec nic, kromě skříně (bez zdroje!) a možná harddisku, ale ten je více méně k ničemu. Plotnový harddisk s malou kapacitou, využitelnost minimální. Takže je potřeba začít opravdu od nuly.

No a ten zdroj novej počítač neutáhne?

Von ten zdroj Eurocase 550W byl šunt už když sjel z výrobní linky.

Je to šmejd. To bych do nového počítače fakt nechtěl. Kromě toho už má asi dost nalítáno a ani nepodporuje nové úsporné stavy procesorů atd.. Když si ho dáte do nového PC a náhodou to bude fungovat, tak to bude jako časovaná bomba. Je to jen "zdroj" možných problémů. Jak bylo řečeno, použitelní není nic. Já bych si nenechával ani skříň. Pochybuji, že máte ve skříni rychlé USB 3.0 a že má moderní konstrukci a dobré chlazení, aby bylo vhodné do toho osadit nové komponenty.

No je pravda, že se mě PC párkrát nečekaně vypnulo.Právě když jsem hrál hru.Tak už asi dosluhuje ten zdroj

Taky jsem koukal na test těch dvou Grafik a nějak se nemůžu rozhodnout kterou mám koupit.Nvidia je dražší,ale byl jsem s GTX 260 docela spokojený.Tak zvolim asi RTX 2070S

5700 XT je evidentně lepší než RTX 2070 Super... ale jak chceš.. jsou to tvoje peníze.

Ono to zase tak evidentní není. Jen pokud ignoruješ vše, v čem je lepší. Stejně tak jde ignorovat i vše, v čem je lepší RX 5700 XT a napsat, že je úplně k ničemu.Tohle ať si rozhodně sám podle svého použití a požadavků. Zklamaný nebude ani z jedné. Tedy po stránce výkonu. Po stránce provedení může být zklamaný u obou variant, pokud sáhne po mizerné edici.

Pokud jsou ty W7 legální, můžeš jejich klíč použít k aktivace stejné verze W10 64bit (předpokládám Home). Tím ušetříš skoro 3000,-.

Dík za info.Win 7 jsou Home a je to legální krabicovka