Upgrade počítače - nastavení SSD jako primární

Dobrý den,koupil jsem si nový https://www.alza.cz/intel-600p-m-2-256gb-nvme... a ve svém pc mám https://www.alza.cz/western-digital-caviar-bl... A chtěl bych nastavit aby na SSD běžely Windows 10 a HDD používal jako úložiště dat.Někde jsem vyděl že systém běžel na SSD a plocha na HDD.Děkuji

Odpovědi na otázku

A co ti v tom brání? Kam si co dáš, tam to budeš mít...

Předpokládal bych, že když se pouštíš do takovéto operace, tak že něco o tom víš. Jak je ale vYdět, tak jsi nic nevYděl. Tak Koukej.

Prima. Tak namontuj ten M.2 disk a odpoj stávající disk (datový nebo napájecí kabel). Pak nainstaluj W10 na M.2 disk.Připoj ten druhý disk, přetahej si z něj co potřebuješ a pak ho naformátuj a používej jak zamýšlíš.

Dal bych prednost odpojeni disku kompletne a na jeho misto vrazit SSD a plotnu hodit na dalsi SATA. Z nejakeho zahadneho duvodu ocekavam, ze nastaveni priority bootovani v biosu je mimo schopnosti tazatele.

Aha, to je m.2 ...... hm, jsem zvedav, jak se s tim popere ....

S W10 to asi problém nebude. Tedy... Pokud má jeho deska M.2 slot.Nebo pokud má redukci do PCI-E slotu a desku s UEFI BIOSem, který bootování z PCI-E slotu umožňuje.

S instalací WIN není problém a s prioritou už vůbec ne ale spíš to přesměrovávání souborů ( automaticky ) někde jsem četl že se nastavuje něco přes registry.