Upgrade pc

Dobrý den,uvažuji o upgradu PC a nevím co vše bych mohl za tuto cenu dostat.Jde mi aspoň o reálnou představu kolik si mám odložit.Jednalo by se o upgrade v hodnotě max 25000.Současné pc obsahuje:CPU:Intel Core i5-8400 https://www.czc.cz/intel-core-i5-8400/223206... ZD: MSI B360-A PRO - Intel B360 https://www.czc.cz/msi-b360-a-pro-intel-b360... GPU:MSI GeForce GTX 1060 ARMOR 6G OCV1, 6GB GDDR5https://www.czc.cz/msi-geforce-gtx-1060-armo... HDD:Seagate BarraCuda, 3,5" - 1TBSSD:Kingston Now A400, 500/350MB/s (win 10)Coller:SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2https://www.czc.cz/silentiumpc-fera-3-he1224... Zdroj:Seasonic S12II-520 - 520Whttps://www.czc.cz/seasonic-s12ii-520-520w/7... RAM:HyperX Fury Black 8GB DDR4 2666 - x2https://www.czc.cz/hyperx-fury-black-8gb-ddr... CASE:SilentiumPC Armis AR3 TG Pure, okno, černá https://www.czc.cz/silentiumpc-armis-ar3-tg-... Mohl by mi prosím někdo pomoct s výběrem, mám zakladni znalosti s pc (myěleno vím co kde je a kčemu slouží) ale netroufnu si pc vybrat nebo poskládat. Pc slouží hlavně ke hraní všemožnách her...

Odpovědi na otázku

Tohle není na upgrade, ale na nové PC. Z původního můžeš použít bednu, zdroj a grafiku, i když ta už taky je slabší.

O tom neni vubec sporu. Spis jde o to, kolik za to dostane = o kolik se navysi ten 25k rozpocet. (Tedy aspon doufam, ze je to 25k + vynos z prodeje stavajici sestavy.)

S tímhle se nic moc udělat nedá, můžeš to prodat a místo za 25 postavit za 35

To jste mě moc nepotěšili :D chci si nechat stopro Ramky, Bednu a Procesor... v ceně jsem měl zahrnuto právě i vytěžek z dílu :D To už se snad oplatí koupit stařší sestavu od někoho s lepšími komponenty ... ?

No furt to bude starý krám

Tady jednoho zrovna máš tak koukni :Dhttps://www.zive.cz/poradna/pc-sestava---cena... Jestli máš bez dílů třeba 20k a tohle prodáš za 10+, tak bys něco novýho slušnýho postavit mohl. Nechávat ty starý komponenty nemá moc smysl.

Procesor urcite NE a ty RAM moduly ... 2666MHz?.

ked chces upgrade, dokup 8GB RAM, slusne SSD (doska ma M2 slot na NVMe) a vymen grafiku na 3060/ti Nic ine sa tam upgradnut neda.

Te RAM uz ma 2x 8GB. Vic mu v tehle sestave nepomuze.

ok, tak len ssd a grafiku

Puvodne jsem se spatne podival a myslel, ze ma jen 8 GB, vidim, ze jsme asi dva, kteri prehledli 2x SSD v M.2 s dostatecnou kapacitou je urcite rozumne, ale ve hre to prida presne 0 fps.3060 by byla fajn, pokud tazatel hraje ve vysokem rozliseni, jinak bude casto narazet na limity procesoru, ale muze zalezet na konkretni hre samozrejme.Ono to chce asi opravdu spise celkovou vymenu. Respektive si muze pomerne bezpecne nechat bednu, pokud je s ni spokojen, nevim, jestli bych do nove sestavy nechaval stary zdroj, ale ten stavajici by 3060 a nejakou i5 (12400f) mel bez potizi zvladnout, pokud je v dobrem stavu a muze si nechat RAM, za cenu drobneho snizeni vykonu oproti nakupu novych s vyssi frekvenci. Ale proste ty drahe komponenty, grafika, deska a procesor jsou na vymenu vsechny. PS: Neresila se tu tato sestava nedavno s otazkou, zda vymenit GPU nebo CPU?

Hmm. Narazi na limity toho i5 8400. Ma o polovinu slabsi vykon na jadro ve srovnani treba s dnesnim 12400f a to bude proste uz znat.

Tak ještě jiná otázka.Kolik je slušná cena za moji sestavu u které by se nikdo nehádal a nesmal se ? Na GPU a CPU mám prodlouženou zaruku a pc je 3-4x ročně čištěno od prachu.Plus je nově přepastováno.

podobná sestava mi leží na bazoši za 14k a nikdo to nechce, tak bych to viděl na 11-12.. A to přapastování nijak nevyzdvihovat

A cisteni radeji taky ne.Za lehce pres 10k by se tohle prodat melo.

Bylo čiětěno a přepastováno servisem :)

No ono je jiste lepsi, kdyz to zbytecne prepastuje servis, ale i tak je lepsi to neuvadet. Zajemce by mohlo vydesit, ze by kupoval HW od nekoho, kdo je ochoten za takovou kravinu platit.

Ještě se zeptám jaké máte vy zkušenosti s nakupovaním použité sestavy např tu co jste mi poslali tak se mi taky docela zamlouvá ale přece jen je to již použité zboží které nestojí 1000,-

Ja dobre. Jenze ja si dokazu na miste(!) overit, ze jde skutecne o inzerovany HW a v jakem je stavu. Laik vetsinou nedokaze to prvni, natoz to druhe. Ted jde o to, zda jste laik nebo zda tomu rozumite.