» Poradna » Ostatní

Upgrade PC

Dobrý den,mám počítač HP Elite 7100 Microtower a chtěl bych vědět co se tam dá vylepšit kromě základní desky. Aby to rozjelo CS:GO aspoň na 40 FPS v rozlišení 1920x1080. CPU: Intel Core i5-750GPU: ATI Radeon HD 2600-PROHDD: WD Blue 500GB (2008)RAM: AD80AD80 HMT125U6TFR8C-H9 2x2GB

Odpovědi na otázku

Ahoj.Chtělo by to zvětšit paměť a dokoupit výkonnou grafiku.Druhou otázkou ale je, jesli má smysl do této sestavy ještě vůbec investovat.Obvzvláště v tomto případě, kdy se jedná o značkovou sestavu s pochybnou základní deskou.Já na tvém místě bych ale už do této sestavy neinvestoval.Konkrétněji ti třeba poradí někdo, kdo dělá víc do hardwaru (níže).

Místo toho investuj 4 až 5 tisíc a kup si repas s novější i5, k tomu SSd disk a 8GB RAM. A bude po problémech.

Zralé do šrotu :)

nech to dožítaž to chcípne kup nový

Dokoupit jetou grafickou kartu na úrovni GTX 1050 (Ti) nebo RX 560 se 4GB ram. Kolem 2000 Kč, nové ale nekupovat. Výhoda je, že lze pak použít v novém PC.Pokud to má ještě volné 2 paměťové sloty, tak zauvažovat o rozšíření na 8GB ram. Jeté DDR3 2x2 GB by měly jít koupit kolem 300-350 Kč - pro socket 1156 to musí být ale oboustranně osazené moduly, tenhle socket je první v řadě DDR3 využívajích čipových sad a je dost vybíravej. Nebaští novější paměťové moduly, pouze ty starší (s více čipy na ram modulu).

Mám tam volné 2 sloty na RAM ale pokud bych sehnal tak to rozšířím na 12 popřípadě na 20. A děkuji za rozumnou odpověď.

Na 20 GB rozšíříš leda h*vno. I5-750 pobere max. 16 GB, takže pokud nechceš vyměnit i ty stávající 2 moduly, tak maximum je pro tebe 2x2+2x4GB = 12GB.Dával jsem bráchovi PC s i3-530 a ten s 12GB fungoval, jen připomínám, že je to fakt hodně vybíravé na ram moduly, novější to nebere.

Do Nehalemu by som neinvestoval.

Keď to napísal Bandalíro, mal za to plusy.

Potřebuješ novou grafiku s přihlédnutím k maximálnímu výkonu, který poskytne PSU (300W) a rozšířit RAM. Nejvýkonnější grafika, kterou zdroj ještě utáhne je GTX1050Ti:https://aukro.cz/herni-graficka-palit-stor... RAM 2x2GB Dual Rank:https://aukro.cz/ddr3-4gb-2x2-gb-6954814553

Jo a grafika má už jen digitální výstupy, takže jestli máš starý monitor jenom s D-SUB (modrý 15pin) vstupem, budeš potřebovat ještě HDMI/D-SUB převodník či nový monitor. ☻

Jo díky ale potřebuji vědět jestli je to kompatibilní s mým procesorem, atd.