Upgrade pc

Dobry den, zda se mi, ze muj pocitac slouzici primarne k hrani her zacina pokulhavat a tak by me zajimalo zda-li se vyplati do nej zainvestovat a trosku ho popohnat napr. novou grafikou a procesorem nebo vyckat na prichod nove generace graf. karet nvidia a koupit pocitac komplet novy.Zde jsou specifika:Intel i5 4570 3,2ghz (turbo boost 3,6ghz) HaswellMSI B85-G43Crucial Ballistix Sport 4x4gb (16gb) 1600mhzGigabyte GTX970 G1 Gaming 4gbZdroj Seasonic 500WSSD - AData Ultimate SU800 256gbHDD - Saegate Baracuda 1TB 7200Chladic CPU - GELID Solutions TranquilloSnad jsem vypsal vse potrebne. Uprimne, nervozni jsem z pameti, ktere jsou podle me pomale. Dneska se bezne do hernich pc davaji 2000mhz+ ovsem jaky to ma realny dopad na hry nevim. Dale nevim jestli se vyplati cekat na novou generaci graf. karet nebo sahnout po tech soucasnych. Pokud nova generace bude stat 30000+ tak rozhodne sahnu po te soucasne at uz nove maji vykon jakykoliv.Osobne bych to videl na procesor i7 a pokud se bavime o soucasnych grafikach tak 1080 nebo 1080ti. Samozrejme nejsem milionar takze cim min me bude upgrade stat tim lip. Pokud cely novy PC tak asi trosku zaplacu.Jaky na to mate nazor vy...? Predem dekuji za pripadne odpovedi.

Odpovědi na otázku

Upgrade bude výhodnější dle mého názoru nemá cenu kupovat úplnej komplet nově, pokud nejsi fanatik do her tak postačí to trošku oživit.

A toto prodat a budeš mít nějakou korunu z toho také

16GB DDR3 je tak 2-2.5 tisíce, ta i5 bude tak 1.5-2 tisíce max, deska tisíc, GTX970 tak 3. Pokud se nebude chtít handrkovat s potenciálními kupci a nebude to chtít doma sušit. Já třeba starou 4790k s 16GB paměti dal pětiletému klukovi a nahradil staré C2D co měl v pokoji na YT videa a dětské hry. Když jsem počítal co by mě stálo postavit něco slabšího na nových komponentách, tak se mi to nevyplatilo prodat.Upgrade, pokud vezme levnější desku tak cca 16-17 tisíc za desku, paměti a cpu, plus grafika, cca 14 když to bude 1070Ti. Tzn upgrade bude stát tak 25 tisíc.

Ak chceš naozaj výknnejší PC , tak do tohoto ani nevrážaj peniaze ale predaj a kúp nový. Lebo je iba jeden / posledný/ procesor /350€/ na tvoju dosku a potom už iba koniec , alebo z BAzošu. A na nové GK karty nečakaj , kúp a užívaj to najnovšie čo je dnes . Prídu nové GK , za 1-2 roky a zase budeš čakať na lepšie ? To je normálne , tak to chodí....Pre teba je limotujúca doska , je to 1050 ?

Je to socket 1150 (Haswell) a premyslel jsem nad procesory i7-4770 nebo i7-4790K. Vim, ze ten procesor s “K” je taktovatelny, ale moje deska taktovani nepodporuje, ovsem laka me tam ten 4ghz takt...

Pokud uvidíš výhodně i7 Broadwell, tak bych koupil ten (výhodně znamená takt na takt za stejnou cenu jako Haswell). Cache v některých případech může dost pomoct.

Broadwell porcesory na mainstream platformu jsou jen dva, nemasné, neslané i5 a i7. To už by bylo lepší tam dát 4790k ale tím si moc nepomůže.

Zrovna Core i7-5775C je do zamknuté desky velmi dobrá volba.

4790k je nejlepší možná volba, i bez OC bude o něco rychlejší a hlavně ji půjde sehnat lépe, přecijen ty CPU reálně byly na trhu tak měsíc než vyšly Skylake.https://pctuning.tyden.cz/hardware/procesory-pameti...

Máš zásadní nedostatky s nepochopením psaného textu:„Pokud uvidíš výhodně i7 Broadwell, tak bych koupil ten (výhodně znamená takt na takt za stejnou cenu jako Haswell).“

To se obávám nestane, těch broadwelů se prodaly minimální množství, když to přišlo na trh, tak už se vědělo o skylake Je velice nepravděpodobné na to CPU narazit, zato těch 4770/4790 bude poměrně dost, upgrade na současnou generaci už se hodně lidem vyplatí.

v turbu 4790k běží standardně 4.2GHz

Paměti to skutečně nakopnou, před pár týdny jsem upgradoval 4790k na 8700k a tam kde jsem to nejvíce potřeboval jsem získal až 50% výkonu navíc i když dle propočtů čisté síly CPU to mělo být takových 15%, je to ale specifická situace na CPU intenzivní hry. Jinde v zásadě nepozoruji rozdíl ale to proto že hraji na Vsync omezených 60FPS. Zvedly se ale minima, tam kde jsem občas míval dropy pod 60FPS už dropy nevidím.Bohužel pokud chcete zůstat na současné platformě, tak upgrade může být v podstatě jen ta i7-4790k, paměťová propustnost ale bude v podstatě poloviční. Pokud se rozhodnete pro cokoli novějšího (broadwell nepočítám) tak musíte jít do nové desky, což není takový problém jako jsou paměti. Osobně potřebuji 32GB, takže to co stálo CPU s deskou, tak pomalu to samé stály paměti.GTX970 je dnes v zásadě na úrovní lowend grafických karet a změna karty bude zásadní. Cenově výhodná je 1070Ti, která téměř dosahuje výkonu 1080, ale osobně bych už nekupoval nic jiného než 1080Ti. Nová generace sice může přijít rychle, ale také můžeme ještě chvíli čekat, a pokud jste byl dlouho spokojený s výkonem GTX970, tak s 1080Ti skočíte do naprosto jiného světa. Možná by pro začátek stačilo vyměnit jen tu grafiku. 1070Ti/1080/1080Ti vám umožní bezproblémové hraní ve FHD rozlišení přo 60Hz při max. či téměř max. detailech u jakéhokoli herního titulu na trhu. S troškou omezení pak není problém využití nějakého high refresh rate monitoru nebo přechodu na 2k.Jinak největší přínos u pamětí je posun řádově na 2666MHz, jít výš už většinou nepřinese výkon navíc v takové míře jako v přípatku za paměť. Jinými slovy paměť za 4000 vs paměti za 6 tisíc (16GB) přinese třeba 1-2 procenta výkonu.

Pokud bych tedy zustal na soucasne platforme a koupil 1080Ti nebude ji brzdit prave ten procesor...? Dale me jeste napada, ze s upgradem grafiky by asi chtelo koupit i zdroj pac 500W bude nejspis malo. Co se tyce procesoru tak s nim jsem vicemene spokojeny. Na 100% vyuziti se dostanu jen zridka a pozoruji propady fps prave kvuli nedostatecneho vykonu gpu.

Jak nad tim premyslim, tak nejlepsi volba bude nejspis 1070ti... i cena je privetiva 13-15000. Coz je porad lepsi nez 22000+... Navic u 1080Ti se bojim, ze bych se soucasnou sestavou nevyuzil jeji maximalni vykon. Souhlas...?

1070ti se současným zrojem bude v pohodě, je třeba si ale uvědomit, že oproti 1080Ti přijdete o 35-40% výkonu.Pokud nejste příliš náročný, což zřejmě nejste když doteď stačila 970, tak s tou 1070Ti budete více než spokojen téměř za polovinu ceny (nebude ani tolik bolet když o prázdninách/po vyjde nová generace o 50% rychlejší). Občas si v některé hře nebudete moct dovolit max detaily na FHD při zachování 60FPS jako minimum (průměry neřeším), pro příklad RotTR, The Division, Witcher 3, AC:Syndicate, Wildlands... tam se bude muset vypnout minimálně AA, u Division nejde použít HFTS stíny, u Witchera je třeba snížit AA na vlasech, u AC nejde využít PCSS+ a AA ....

1080Ti současný procesor:1: ano bude brzdit pokud chcete hrát high refresh rate v nížším rozlišení - 1080p a menší2: ne pokud budete hrát ve FHD a chcete minimálních 60FPS s maximálními detaily.3: ne pokud budete hrát v 2k, 4k.CPU na100% při hraní téměř jistě nevytížíte, to ale nutně neznamená že se výkon nemůže zvednout. V případě upgradu na novější platformy získáte paměťovou propustnost a cítit to půjde, ale nebude to až takový problém, nyní vás ve hrách brutálně brzdí pomalá grafika.500W, pokud je kvalitní, 1080Ti s tou netaktovací i5 utáhne. Akorát bych té kartě moc nedovoloval - tzn. nechat ji na 100% power limitu, takže karta nevezme víc jak 250W.Měl jsem 4790k, přetaktovanou, k tomu GTX1080, několik disků, vodní pumpu atd... v extrému jsem dostal spotřebu na 400W, 1080Ti si vezme o 70W více. Pokud své CPU skutečně držíte v napájecích limitech intelu - tedy 77W, tak se do 400W vejdete. Samozřejmě ale bude lepší mít zdroj s větší rezervou, 650W bude stačit i s taktovací i7

Dekuji mnohokrat za vsechny rady. Byl jsem naklonen k te 1080ti ale jak jiste vite situace na trhu grafickych karet neni nijak priveti. Kdyz uz jsem se prenesl pres jeji vysokou cenu tak jsem zjistil, ze stejne neni k dostani. Obvolal jsem par obchodu a tyto karty nejsou. Dokonce je na ne poradnik, kdy se ceka nekolik mesicu. Tak jsem nakonec obednal 1080, kterou meli skladem jeden kus. Tesim se az mi prijde a doufam, ze to bude stat za to :) Jeste jednou dekuji mnohokrat za vsechny informace, ktere jste mi predal :)

Za zvážení je ta 1070Ti, je typicky tak o 2-3 tisíce levnější a výkonově už moc na tu 1080 neztrácí.Tak jak tak, s tou kartou neuvažujte jako s 970, vždy začněte nastavovat detaily her na max, tím nemyslím ultra, ale opravdu absolutně vše zapnout (v některých hrách je ultra preset dost ořezaný) a až teprve když to nebude ono ubírejte. Tedy za předpokladu že hrajete na 60Hz displeji ve FHD.