Upgrade pc

Dobrý den.. Chtěl bych si vylepšit pc a mám pár dotazů ohledně zdroje a grafické desky mám: 8gbr -základní desku Gigabyte GA-G41MT-D3V http://www.gigabyte.cz/products/page/mb/ga-g41mt... -procesor intel 2 quad q8300 2.5ghzhttp://www.neoseeker.com/Articles/Hardware/Reviews... -chci si přidat grafiku GeForce GTX 10502gbhttp://www.pcworld.com/article/3134528/component... -Zdroj 230WOtázka je jestli mi to zdroj utáhne když má gpu doporučený 300W ale Gpu má max. spotřebu 75W a Cpu 95W a na příslušenství 60W stačí a taky jestli nebude problém s kompatibilitou základní desky.

Odpovědi na otázku

230W? Není tam spíš 230V? Vyfoť čitelně štítek, ať více, o co jde. Pokud je to ale opravdu 230W, tak k tomu bych grafiku určitě nedával.K Q8300 na pouhých 2,5GHz je GTX 1050 zbytečně moc dobrá. K tomu si kup něco levnějšího nebo jen třeba bazarovou GTX 660 (i ta je k tomu docela dost) s cenou pod 2000,-. GTX 1050 a podobné k tomu fakt nemají smysl.Jediné, kde nebude problém, je kompatibilita. Do té desky dá jakoukoliv PCIe grafiku a bude to fungovat. Ale zdroj a procesor ti toho už moc nedovolí.

To není pravda :) koukal jsem na bechmark testy a gameplaye této sestavy (GTA V na high grafiku 54fps, Witcher 3 dokonce na Max. 48fps) a zdroj je 230vac tak ten budu muset vyměnit..

230VAC je napětí. Výkon může být 300W nebo třeba 1000W.

To myslíte jako to quad, v kombinaci s GTX 1050?

Ale je, já měl E5450 (=Q9650 s frekvencí 3GHz) + GTX 660 Ti. A ano, šlo to, ale po výměně za i5 šel výkon v některých hrách až na dvojnásobek (třeba u toho zmíněného GTA 5). Ty máš ještě podstatně horší CPU a chceš k tomu dát lepší grafiku.230VAC je síťové napětí 230V (AC= střídavé). To je na všech zdrojích. Podívej se pořádně nebo to vyfoť.

https://www.youtube.com/watchNa videu je ještě horší procesor a je to tak jak jsem říkal na zdroji to není nikde napsané ani zevnitř (těd jsem se díval) ale stará karta běží na max 116W (GTX 550ti 1gb)

Mě o výkonu C2Q přesvědčovat nemusíš, Já ho měl léta a tak vím přesně, co od něj čekat a co ne. Já bych k němu grafiku typu GTX 1050/1050 Ti nekoupil.Na tom zdroji někde musí něco být. Pokud ne z jedné strany, tak z druhé. Ale pokud utáhne GTX 550 Ti s TDP 116W, utáhne i nové GTX 1050/1050 Ti s TDP jen 75W a nejspíš i GTX 1060 s TDP 120W (ale to už by byla úplná blbost).