Upgrade PC

Ahoj,chtěl bych si upgradovat svoji sestavu, tedy spíš jen MB, CPU a RAM.Momentálně tedy mám a nepotřebuji:- Case (Corsair Obsidian 800D)- Zdroj (Corsair Professional Series Gold AX850 850W)- SSD (Samsung SSD 850 EVO - 250GB)- Móňas, klávesnici a krysu (monitor ASUS MX270, není důležitý)- GK (ASUS GeForce GTX 1080 Founders Edition)Chci to vyměnit CPU, RAM a MBZde je můj návrh: https://www.czc.cz/192190,190806,160458/kodya měním to za toto:CPU - Intel i7-3770RAM - Corsair 16GBMB - ASUS Formula V ExtremeDíky za připomínky.PvL

Odpovědi na otázku

No to vám přeji, ale otázka je kde?Pokud děláte doma nějaký brutální render, tak to asi bude výrazně zlepšení.

Pamet bych vzal spis jako 2x16GB a klidne jen na 2400MHz (vicekanalovka a vetsi frekvence maji stejne minimalni dopad na vykon). Deska je podle me overkill, ale jsou to vase prachy - osobne bych vzal neco levnejsiho a za usetrene prachy vzal i5-6850K.

Pokud to PC nemá nějaké další využití než hry, tak bych se na upgrade vykašlal. i7-3770 je stále dobrý procesor. Na render by to ale smysl mělo.

Děkuju za rady, upgrade tedy odkládám na neurčito. Na render videa bych to zřejmě nevyužil.

U zakladovky se hlavně divej na podporu MultiRAMS na vice než 2-4 ramky. A ramky zlepši frekvenci aspoň na 3300MHz tvojich 2666 nevyužije potenciál celé základovky, tvoje základovka ma v základu jen 2133Mhz při přetaktovaní až 3333 tak těch 3333 využi aspoň s 3300Mhz ramkama.