Upgrade PC

Dobrý den, uvažuji o upgrade PC. PC je používáno na multimedia a občasné hraní her. Sestava:COOLER Arctic Freezer i11 CASE CoolerMaster Elite 370, ATX, black, bez zdroje CPU Intel Core i5-4670K (3,4 GHz, 6MB, LGA 1150) BOX MB Gigabyte Z87-HD3 - Z87, DDR3, s. 1150, ATX RAM Kingston 2x8GB DDR3 1600MHz CL10 (HX316C10FWK2/16) HyperX Fury WhiteCORSAIR CX Builder Series, 80+ Bronze, 500W HDD WD WD10EFRX RED, SATA III, 64MB - 1TB COOLER Arctic Fan F12 PWM CO Grafická karta MSI GTX 960 GAMING 4GOCZ Vertex 3 Series 120GB 2x monitor 24 palců 1980 x 1024

Odpovědi na otázku

Finanční strop cca 20-25 tis...

Jako cpu je podle mě slušné, já bych ho přetočil (se slušným chladičem, feru, evo 212 nebo tak něco) a koupil k tomu gtx 1070. Nové cpu na hry nemá smysl kupovat, byl by tam malý nárůst...

Dokup dalších 2x8GB ram, k tomu nějakou GTX 10x0, třeba https://www.czc.cz/msi-geforce-gtx-1070-gami... nebo GTX 1060 (ne 3GB verzi) a máš zase na nějakou rok klid. A jestli nemáš nataktováno, tak do toho.

Zdravím,co by jste upgradovaly na sestavě:I7-930 OC 3,7 (vodník)MB - Sapphire pure blackRAM 8GBR9 270X 4GB(vodník)Corsair CX650Mjá bych to viděl na grafiku asi a přemýšlím o 6 jádrovém Xeonu už i kvůli spotřebě většinou hraju WOT a s tím sestava problém nemá

To samé. +8GB ram+nová grafika GTX 106(7)(8)0finýto. Více je jen vyhazování peněz. Ještě ssd disk, pokud ho nemáte.

SSD jsem kupoval Kingston HyperX 240

Pokud hraješ WoT a sestava s ním nemá problém, co chceš upgradovat?Jinak ano, grafika bude ve hrách znát nejvíce. Pokud ten Xeon přetočíš na stejnou frekvenci, bude žrát více než to i7 teď. Je to stejná architektura a má o dvě jádra více.

ikdyž má menší TDP ?

Po OC ti může být papírové TDP úplně jedno. Ale vzhledem k ceně, proč ne:http://www.ebay.com/itm/Intel-SLBV7-Xeon-X567... Za tu cenu získáš výkon cca na úrovni i5-6600K (při využití všech 12 vláken).Pokud ti ale jde o výkon ve WoT, tak tam je to úplně jedno. Je to totiž stupidně udělaná hra, která těží jen z výkonu jednoho jádra. Takže i když budeš mít 10 jádro s obřím výkonem, ale slabým výkonem na jádro, pojede to hůř, než na levném G4400.Tady máš porovnání, kde je to jasně vidět:https://goo.gl/hHz608Celkové skóre je nad i5-6600K, ale výkon na jádro je hlubokou pod G4400 (řádek "Single Thread Rating"). A to je to, co je nejvíce znát ve hrách. Díky tomu jsou i AMD FX tam, kde jsou (v řiti). Také mají silný celkový výkon, ale díky tomu, že hry na počet jader většinou dlabou, tak podávají horší výsledky než Intel, právě kvůli slabému výkonu na jádro:https://goo.gl/gPMnRN

Super vysvětlení výkon na jádro navýším OC ? a ještě mě baví hry typu GTA ale tam jsem také nějak nepocítil že by to nestíhalo. takže myslíš že ten xeon nemá cenu do toho cpát?

Ano výkon na jádro roste s frekvencí. Stejně jako celkový výkon. Ale je limitovaný architekturou, takže ani po OC se nejspíš nedostaneš na úroveň toho G4400. To si můžeš mimochodem sám zkusit. Ten test je ke stažení, tak ho zkus a uvidíš, na kolik se ti vyškrábe u toho i7 930 na 3,7Ghz. U toho Xeonu bude při stejné frekvenci +-stejný.GTX není naštěstí tak debilně udělaná hra jako WoT, takže to umí více jader využít. Zda ale bude rozdíl mezi 930@3,7 a X5670@3,7 ti nepovím. Smysl X5670 bych viděl spíš jinde. Pokud na PC kromě her děláš i něco jiného, co žere CPU výkon. Např. rendering, kdy běží všechna jádra na 100% po mnoho desítek minut/hodin/dní. Tak při stejné frekvenci bude výkon až o 50% vyšší (kvůli +50% jader navíc).

NN pc je primarně jen na hry

E5645 vyjde finančně lépe, po zvednutí fsb na 200 MHz mu nemusíš vypínat Turbo a úsporné cykly (Turbo má jen +2). Jen je to podmíněno kvalitním nastavením BIOSu a DDR3, které jsou schopny dát 1600+.

Nemá smysl to měnit za nový PC s i5-6600K, protože ten má +-stejný výkon. RAM máš dost, zdroj slušný, jediné, co tě limituje ve hrách je GTX 960. Vyměň ji za GTX 1070 (cca 13k+) nebo rovnou za GTX 1080 (cca 19k+) a máš herní dělo.Za zbytek si kup třeba větší SSD a pokud nemáš (v popisu vidím jen BOX), tak pořádný chladič na CPU a využij toho, že je to "K" a vyžeň ho tam, kam patří - někam okolo 4,5GHz.

Chladič je tam teď COOLER Arctic Freezer i11.. SSD mám naplánováno mimo rozpočet Samsung EVO 850 500GB.... Taktovat neumím.... Musím přes bios nebo stačí soft od výrobce desky?

Jde to tak i tak. Přes ten SW to jde často jedním kliknutím na Auto OC (nebo něco podobného). Program sám zkouší, kam až je to stabilní. Ručně se dá většinou dosáhnout o něco více, ale ne o moc.

To PC je ještě pořád dělo. Vždyť je staré cca 2 roky a má taktovací procesor. Všechno na něm musí jít jedna báseň. Jediné co může trochu omezovat, ale jen ve hrách, je GTX 960. Nové hry to dá tak na střední detaily, takže pokud mermomocí upgrade, tak jedině grafiku. Nějaká GTX 1070/1080 vás uspokojí a roky dopředu. Pokud nechcete dát tolik peněz, tak GTX 1060, ale to bude samozřejmě menší rozdíl ve výkonu. Jinak je to PC naprosto v pohodě.

S takovým rozpočtem vzít určitě 1070

A hry hraješ na dvou 24" FHD? No...krom slabé GK...by to chtělo slušný monitor.

jen na jednom.. druhy je na web, tv atd...

V rozpočtu má 1070.. což má daleko do slabé grafiky

Tak snad to bylo vyjádření k jeho původní sestavě...tam má 960. Rozpočet má až 25000,-...tam může dát klidně 1080ku. Já si 1080ku koupil k i5 3570k a nestěžuju si. Ale jestli má nějakou postarší 24" FHD a 60 Hertzovou rachotinu... Tak mu stačí i něco slabšího.

OT: Co ti přijde špatné na 24" fHD (dejme tomu IPSku) ?

Kdyby neupgradoval a zůstal u toho co má teď, tak nic. K herní mašině musíš mít adekvátní zobrazovadlo.

Tak přechod z 1080 na 1440 není nějak brutální na to aby se mi vyplatilo dávat 10 000 za monitor... (na 4k mít 2x 1080.. ne děkuji) - už ta 1070 se na fullhouse na fHD občas zadýchává...

Já taky nedoporučuji 4K rozlišení... Já doporučuji 2K, g-sync a alespoň 144Hz. Ideální je třeba tento https://www.czc.cz/asus-rog-pg279q-led-monit... Samozřejmě se dá ušetřit...třeba na IPS...a v nejhorším se spokojit s FHD. Pořídit si 1080 či 1070 a nevyužít g-sync nebo 144Hz? Kdo jede na takové GK a používá 60Hz panel ve FHD...., tak prostě vyhodil prachy.

Vystav GTX 960 4 GB za 3 000 Kč na Aukro, kup teď dej na 4 500 Kč. Lidi po ní půjdou jak slepice po flusu a nakonec to skončí někde okolo 4300 Kč.Dokoupení stejných RAM už tu padlo.Desku máš v jaké revizi? Vím, že tou dobou začal Gigabyte hodně kastrovat novější revize desek - a další přektaktování by jí nemuselo dělat dobře.500GB SSD vybírej podle rad, co padly zde: http://www.zive.cz/poradna/jake-je-podle-vas...

4300,- za 960ku? Za to bych mu prodal svojí starou EVGA 970. 16GB RAM mu nestačí? Hraje hry a další použití jsou multimédia... Přikoupit 500GB SSD? Na co? Má 120GB SSD... Pravda, já mám taky 500GB SSD na systém a vedle 2TB HDD mám ještě 120GB HDD... Na SSD jsem dal náročnější hry a na systémový SSD i GTA V. Ale kdybych se na koupi 500GB SSD vybodnul...tak bych to nepoznal.

Nekdy se sam divim co jsou lidi schopni koupit za prehnanou cenu. Vzdyt se najde porad hodne lidi, kteri kupuji grafiky starsi generace za ty ceny v shopech.Gigabyte Z87-HD3 ma mizernou napajeci kaskadu (jedna z nejhorsich "Z" desek, stejne jako jeji nastupce), ale nejaky mirny pretakt bez zvysovani napeti by to ustat mohlo.

500GB SSD zmiňoval kousek výše a chtěl předražený Ťamťunk EVO.Jsou letitý karty, který si cenu protože ve svém segmentu nemají náhradu - Quadro 5000/6000, GTX 580 3 GB, první Titan. A pak jsou karty, po kterých jde stádo, jako třeba GTX 950/960. několik členů stáda uvidí kup teď za 4500 a začnou si říkat, jaký je prodejce debil, že to nikdo nekoupí a nabídne 3800, postupně se přibalují další, co ji měli ve sledování a nejdnou jsou nad částkou 4000 a už je to spíš o soupeření ega. Ono zajímavý je tohle stádovitý chování třeba u HD4870 a 9600GT, lidi se mlátí pomalu do 600 Kč a o kousek vedle se druzí nemůžou zbavit HD 4890 za 400 Kč.

Stadovost a ego, to je to, na cem aukce stoji.ps. Nastupce te desky je jeste vetsi smejd nez ta Z87. Navic i v dobe uvedeni ty sroty byly drazsi nez treba MSI Zx7-G43. GB posledni dobou tezi jen ze sveho jmena a je na ceste znacek jako u zdroju Fortron, Enermax ....