Upgrade PC

Zdravím,Chtěl bych sem se zeptat, jestli se v dnešní době výplati jestě upgrade z Intel Core 2 duo na Intel Core 2 Quad na socketu LGA 755? . Parametry mého pc vám zasilám zde níže.Jinak PC je starý 5let Stolní počítač Vostro 230 Mini Tower :Operační systém Windows 7 Professional 32-bit SP1CPU Intel Core 2 Duo E7500 @ 2.93GHz 48 °C Wolfdale 45nm technológiaRAM 2,00GB Single-kanál DDR3 @ 532MHz (7-7-7-20)Základní deska Dell Inc. 07N90W (CPU 1) 44 °CGrafická karta PHL 193V5 (1366x768@60Hz) 1024MB ATI AMD RADEON HD 6450 (Sapphire/PCPartner) 51 °CÚložistě232GB SAMSUNG HD253GJ ATA Device (SATA) 30 °COptické jednotkyTSSTcorp DVD+-RW TS-H653G ATA DeviceAudioRealtek High Definition AudioZdroj 300 W ATX s funkcí PFC nebo bez ní (podle příslušné země), s linkovým stykačem 115/230 V stř., 50/60 Hz

Odpovědi na otázku

zapoměl sem dodat že využiti by bylo na hry které potřebuji 4jadro

Kdyby jsi to cpu koupil za 200,- tak možná jo, jinak se to nevyplatí. Diametrálně lepší sestava se dá sehnat dneska za pár korun (první i5 se dají sehnat velice levně) - případně nějaká i3 s deskou za trojku...

sem se dival na ebay a aukro a ty ceny se liši kolo 700-500kč na aukro za tisic a na ebay kolem 400-500kčtak se jdu zde zeptat jestli to má cenu nevím no

Za a proti som Ti napísal. Či chceš vytuniť Škodu 120 na Š125, alebo kúpiš Octaviu, je na Tebe. C2Q je rel. drahý (na bazos.sk stojí Q9300 2.50GHz/6MB/1333 - 60€), ale zase nemusíš meniť MB a OS. Ale máš s takým i3-6100 máš výkon inde, možnosť upgrade do výkonného i7 s dobrým TDP, keby Ti 8 GB nestačilo, nie je problém mať aj na lacnej doske 16 GB

Za 200 Kč prodá v pohodě stávající procesor.

s775:+ stačí vymeniť CPU, ak sa nebojíš ibeja, máš za niekoľko Kč rel. výkonný PC- na bazoši drahé C2Q- viac ako 8 GB DDR2 nedáš, u DDR3 asi detto- nie každá doska podporuje všetky CPU so s775- ak Ti odíde doska, aj tak budeš musieť upgrade všetko- aj pri výkonnejšom C2Q max do toho dáš GTX 750 Ti- DDR3 musia byť dual rank a tie sa ľahko zohnať nedajús1151:+ je nový (doska), máš záruku, podpora min 16 GB, bežne 32 GB DDR4+ s i5 to utiahne aj GTX 980 Ti+ Pentium pri 51 W väčší výkon ako C2Q pri 95 W (tým pádom nemusíš meniť BOX chladič)- nutné kopovať aj OS ak nie si expert a nevieš W7 donútiť vziať novšie ovládače- vyššie náklady ak nechceš G1840 s H81 (RAM máš)+ viac SATA3 portov+ možnosť upgrade až na i7-6700K, ktorý je niekde total inde ako aj Q9650+ podpora USB 3

Za 500 Kč do toho kup Core 2 Quad Q6600 a celé to prodej za 2500 - 3000 Kč a získané peníze použij na nákup nové sestavy. Takhle to nemá hodnotu ani 2000 Kč. Předpokládám, že ten zdroj je Delta nebo Lite-on, takže v pohodě procesor utáhne.Výkonnější počítač s 12 měsíční zárukou je například tohle:http://aukro.cz/asrock-b75m-gl-intel-cele...

To je sic výkonnější, ale není zadní plech.

takže se to nevyplati ani koupit procesor za 500kč pokud dobře chápu ?

Vyplatí - za 500 Kč koupíš Core 2 Quad Q6600 a starý Core 2 Duo E7500 prodáš za 200 Kč. Vlastně teď se dívám, že máš 2 GB RAM, takže za 200 Kč dokup další 2GB modul.Čtyřjádro ti výrazně zvýší hodnotu celého stroje. Druhá hodnotná věc je licence Windows 7 Pro - lze ji hodnotit na 500-700 Kč, ovšem sestavu by jsi musel prodat bez systému. Zkrátka a dobře - s Core 2 Quad ten počítač v pohodě prodáš za 3 000 Kč. Tahle to moc velkou hodnotu nemá.Schválně se podívej na tohle (ovšem do je sestava s daleko lepší deskou, do téhle bys Xeon nedal, respektive nedávám tomu příliš moc šancí, že tam po úpravě pojede):http://www.zive.cz/poradna/dedecek-2/sc-20-c...

Já osobně bych do takové mašiny neinvestoval ani korunu.Dnes je vývoj někde jinde...Pořiď si novou základní desku se socketem 1150 nebo 1151 (Skylake) a i procesor i3 bude výkonnější než procesor na socketu 775.P.S. Mašiny se socketem 775 většinou ode mě končí na sběrném dvoře.