"Upgrade" PC

Zdravím, přemýšlím o lehkém vylepšení PC, jelikož jsem finančně omezen, vybral jsem do hranice 9000 Kč. Chtěl bych se zeptat, zda li s tím společně s GTX 750ti poběží lépe nové hry, GTA V, Zaklínač, Wolfestein atd.. mi běží v pohodě, s občasným lagem, spíše ale u GTA nebo Zaklínače, např. World of Warships jede v pohodě na vysoké, stejně tak třeba Mad Max.Procesor - AMD Vishera FX-8300Deska - MSI 970 GAMINGRAMky - Kingston HyperX Fury Black 8GB SSD - Kingston SSDNow V300 - 120GBPokud by jste doporučili jiné komponenty, rád bych se pohyboval v dané hranici +/-. Předem mnohokrát děkuji za Vaše odpovědi.

Odpovědi na otázku

A co z toho máš a co budeš kupovat ? Nějak to z toho nemůžu vyluštit.. a co zdroj ?

GTX 750ti = zoufalá slabota => nekupuj.Z aktuálního portfolia nVidie je pro grafické hry použitelná jen řada GTX 980|Ti.Slabší neber!Alternativně můžeš sáhnout po výkonnějších alternativách na bázi VGA ATI.

Mno tak těch 9000 je na komplet upgrade sem pochopil, takže na kartu za 20k asi nemá.. Hlavně teda nevím, jestli kupuje jen kartu nebo i ten zbytek a kartu má..

Zoufaly jsi ty, nezlob se.

To je NAPROSTY NESMYSL. Naopak pro FHD hrani momentalne neni lepsi grafika nez GTX970. :o)A mluvit o portfoliu nV a nezminit velmi dobre GTX950 a GTX960 taky nesvedci o prilis velkem technickem prehledu..

Podle mě je 960/ R9 380 zlatá střední cesta..

akú tlačiareň používaš?

Tohle: "Procesor - AMD Vishera FX-8300Deska - MSI 970 GAMINGRAMky - Kingston HyperX Fury Black 8GB SSD - Kingston SSDNow V300 - 120GB"ti k lepsimu vykonu v hrach nepomuze.Ty potrebujes lepsi grafickou kartu.Mohl bys zacit tim, ze napises co ted mas za sestavu.

Momentálně mám GTX 750ti (jinou momentálně kupovat nechci), MSI 870 G54, AMD Athlon II X4 3,3Ghz a Kingston HyperX 1600MHz, vše pohání zdroj Rausrbo RAPM 550W 80+. Problém s FPS nemám, hlavně spíš již pomalejší systém (W7 64bit) a občasné lagy ve hrách, tím myslím např. sekundové zamrznutí, drop FPS nemám.

Takže bych řekl že v grafice problém není, GTA běží kolem cca 35 až možná 45 FPS co si tak pamatuji, nastaveno na vysoké textury, stíny na střední, vyhlazování také někde na středu, odlesky ano atd.. sere mě to "zamrzání", stejně tak je i Windows sem tam dost zpomalený.

Vyřeš chyby v OS.Pravděpodobně nějaký sw s vyšší prioritou pracuje na pozadí; typické pro zombii v botnetu.

Pokud ses s vykonem spokojeny, a sam vidi, ze je problem v systemu.... tak bych ti doporucil koupit si SSD - na nej dat system a zakladni programy.

SSD tazatel nahlásil:"Kingston SSDNow V300"Sice nejzoufalejší bída, ale pořád svižnější než libovolný HDD. Pokud je v pořádku.SSD s řadičem SF 2281 bych nevěřil ani jeden bit.

1) neverim, ze jsi Milanr1 z fora2) precti si znovu co tazatel psalOn V300 ani ostatni komponenty (krome 750, kterou zminil) nema, jen si jej vybral do novych strev a ptal se tu, co na nich zlepsit.

V300 je uz davno opraveny a je na urovni ostatnich SSD ve stejne cenove hladine.Ale to chce mit alespon zakladni rozhled.

Dostanes ze skladovych zasob a budes se divit, ty rozhlede... (nic ve zlym)Ledaze mluvis o te nove verzi 300 UV - se tusim jmenuje.

To bych chtel videl ten shop, co ma skladem SSD od vyrobce,co nakoupil pred rokem .D

OT: S moji karmou bych mohl objednat z nahodneho eshopu.

Problém v samotném systému není, je čerstvě reinstalovaný, bez zbytečných hoven okolo. Je prostě celkově pomalý, včetně startu, plynulosti, občas když pracuje více programů, např uTorrent, prohlížeč, přehrávač či tak něco, nebo něco mažu, kopíruji atd.. je celkově zasekaný. Tudíž se ptám, jestli si tímhle celkově polepším alespoň o nějaký vcelku slušný rozdíl, chod Windowsu a lepší chod her a nebo vůbec. Popřípadě jaká sestava by byla vhodnější v daném cenovém rozmezí 9000 - 10000 Kč. Díky.

A kolik máte momentálně ram? S trochou bordelu v OS se vám 4GB za chvíli zaplní a může to z působit swap na disk. Momentální disk je jaký? Dále vůbec neznám tento zdroj. To bylo v koupené sestavě, nebo jste to sám někde pořídil?

OS jsem reinstaloval týden zpět, v tom problém nebude, mám tu i minimum programů, vše nepotřebné na pozadí vypnuto. PC je skládaný, cca 5 let zpět tuším ? Zdroj je nějaké dva roky starý, pořízený v Německu, bez problémů šlape. Disk je nějaký WD 1TB klasicky připojen na SATA, ale taktéž starý.Každopádně jsem se ptal pouze jak je to s komponenty, jestli se za ty "slušné" peníze dá polepšit, nebo ne, nic víc. Děkuji.

A momentálně mám 4GB RAM, což je podle mě dnes již slabota.

"Je prostě celkově pomalý, včetně startu, plynulosti, občas když pracuje více programů, např uTorrent, prohlížeč, přehrávač či tak něco, nebo něco mažu, kopíruji atd.. "To je podle me primo popis chovani systemu.- zeptam se: co mas za windows? predpokladam, ze 64bit...To v kombinaci 4GB RAM a treba uTorrentu, ktery ti bez tveho vedomi tezi bitcoin, nebo vicero zalozek v chromu zpusobuje to, co vidis.Nejlevnejsi bude doplnit RAM, jako druhe bych dal SSD.Nez jsem si poridil SSD, tak jsem byl taky proti nemu, ale ted uz bych bez nej pc nechtel.

Ano, pokud jsi četl můj dotaz, plánuji i koupit RAM a SSD, každopádně jsem se ptal na kvalitu zvolených komponentů, včetně procesoru a základní desky, ale i tak děkuji.

JJ, já už jsem ten zdroj také našel na německých stránkách.http://www.rasurbo.com/rapm.htmlKvalitu těžko soudit, ale sílu by měl mít. Nejlevnější řešení asi bude zkusit sehnat někde ram, jak už vám tu radí Azi0 a vyčistit systém. Pokud by jste opravdu chtěl upgrade, tak FX už se dnes příliš nevyplatí, stává se z něj mrtvá platforma. Všichni netrpělivě očekávají architekturu ZEN, ale ta tu bude nejdříve za rok. Do 9K je to tedy jen o i3 4170 nebo ten FX (výkon je ve hrách jako na houpačce, někde je lepší fx, někde i3), i3 ale lze později snáze upgradovat, fx 8300 je dnes konečná. Takže bych šel spíše do toho i3, už kvůli menší spotřebě.Nebo je tu dražší možnost za cca 9,7K s i5 4460 (na skylake - současnou generaci procesorů - nejsou peníze), to už by bylo jiný kafe. Na takovýto procesor je ale už ta 750Ti docela slabá. Mělo by to výhodu, že další upgrade by se týkal pouze grafické karty, vše ostatní by vám zůstalo.Třeba takto: http://www.czc.cz/130607,150139,170759,1525... Ideální by byl ještě aftermarket chladič za cca 500Kč, ale záleží na penězích. Skříň, zdroj, grafiku a HDD by jste měl ze současné sestavy.

Zdroj je roky ověřený mámy přítelem, který s ním nemá nejmenší problém, myslím že má ale tu silnější 650W verzi.Takže se tedy vyplatí investovat raději do intelu, dejme tomu že například za nějaké dva roky bych chtěl znovu upgradovat (grafickou kartu plánuji někdy na léto 2016 pravděpodobně, tu nepočítejme), tudíž kdybych teď vzal FX 8300, je možné že se stane že za dva roky bude úplně mimo hru ? Řekl bych že můj Athlon II X4 vcelku ještě zvládá hry, s tím nějak problém neni a pokud bych vzal ten Intel i5 4460, je možné že mi vydrží dejme tomu na "vyšším" levelu než FX 8300 a mnohem déle ? Jinak chladič procesoru mám ARCTIC Freezer Xtreme Rev.2.

Co například takhle ? Pozměnil jsem akorát základní desku, s tím že SSD bych dokoupil nejspíš později.http://www.czc.cz/150310,152568,150139,1707...

Kupujes zbytecne drahe desky. Za i5-4460 staci nejaka B85 za 1800. Casto se pouziva MSI mate

Jak už psal kolega ta deska je drahá, ale jinak je to slušný upgrade. Nevím ale zda vám to vylepší ty hra, e to jen podvozek a grafiku si necháváte, takže výkon ve hrách se moc nezvedne. Jako základ obměny to ale bude dobré. Jinak tolik dnes stojí desky i pod Skylake (nastupující generace procesorů Intel s ram DDR 4). Je tedy potom otázka, zda nezvolit jí? Cena by ale za cca stejný výkon byla o 800Kč vyšší. Chci na to jen upozornit, nevím jaká je vaše finanční situace. Samozřejmě, že i i5 4460 je skvělí procesor a upgrade.

Těch 800 navíc by mě asi zatím nesestřelilo, pokud by to byl vhodnější upgrade i do budoucna, například nějaké dva tři roky + později nová grafická karta.Takže rozhodně raději v celkovém shrnutí investovat do Intelu ať už do i5-6500 nebo do i5-4460 ? A nějaká vhodná deska k tomu, která by taktéž mohla něco delšího vydržet a být dobrá i do budoucna pro nějaký ten další upgrade v podobě karty a dalších ramek (zatím chci koupit teda 8GB a v budoucnu případně rozšířit o více RAM, např dalších 8). Řekněme že pokud bude deska + procesor do nějakých +/- 9000 Kč, tak by to šlo, SSD případně dokoupím později, RAMky mám již zvolené.

Je to asi nejčistší řešení. Potom šetřit na novou grafickou kartu. Co se týká základní desky je skoro jedno jaká bude, když bude mít slušnější napájecí kaskádu. Pozor ovšem na ty ram, na haswellu se dávají DDR3 a ke skylaku DDR4. Nejsou mezi sebou kompatibilní. Je to stejný rozdíl jako DDR2 vs DDR3.Nejlevněji vychází haswell s DDR3, tam se za 9700Kč vleze i SSD:http://www.czc.cz/152568,130607,150139,1707... Cena podvozku na Skylaku bude o cca 1500 vyšší. Rozdíl 800Kč by to dělalo oproti vašemu návrhu s dražší deskou.

Tak to sorry, ale FX-8300 není proti Athlon II X4 655 žádný upgrade. V singlethreadu (který je pro hry kritický), si nepolepšíš naprosto nijak - ty procesory jsou po stránce singlethreadu naprosto srovnatelné.V multihreadu jistý nárůst (do cca +30-40%?) je, ale ten u her nevyužiješ...

Osobně bych šel radši do Intelu, je na čase se odprostit od rudýho přímotopu. Na aukru se nechá koupit pěkný Core i5 do s1150 již od 3,5 tisícky Kč.

Vysvetli mi v cem by mu to pomohlo, kdyz ma zabordeleny OS.Byt tazatelem --reinstalace win, pak bych se rozhodoval dal.

V tom, ze vymena OS = reinstalace win

Windows je reinstalovaný týden zpět. Přes aukro nemám moc dobré zkušenosti.

Mluvím o tomhle Athlonu, který je docela starý, je přetaktován ze 3Ghz na 3,3Ghz. https://www.alza.cz/amd-athlon-ii-x4-640-d180...