Upgrade PC

Dobrý den, vlastním starší počítač - MB: ECS K7VTA3 v.1, CPU: AMD Athlon XP 2000+ (Palomino), RAM: 768MB, VGA: Sapphire Radeon 9250. Na práci mě s přehledem stačí, ale v poslední době jsem se po letech znovu dostal k počítačovým hrám a rád bych si zahrál i nějaký novější kousek. Zkoušel jsem např. Half-Life 2, který k mému překvapení běžel na střední detaily plynule (většinou nad 30fps). Uvažuji tedy o upgradu grafické karty (a s tím spojenou výměnou zdroje, předpokládám, že současný 350W by nestačil). Prosím zkuste mi poradit jakou grafiku dát do této sestavy, případně jestli to má vůbec smysl. Děkuji za reakce.

Odpovědi na otázku

Málem jsem zapomněl. Deska podporuje AGP 4x.

Ahoj, myslim si ze 350W by mel jeste stacit i s novejsi grafikou,
nejsilnejsi ktera se pro AGP delala byla GeeForce 7600GT ,zkus ji sehnat nekde v bazaci asi kolem 2000 tacu ikdyz nova stoji taky nejak tak ...
A pokud by jsi chtel neco od Ati tak srovnatelna je s tou Nvidii asi HD3650 taky by jsi mel slusnej vykon, ikdyz ten procak je na obe docela dost slabej, ale zas by jsi to mel v necem jiste silnejsi ne dosavadni 9250 :o))

Dnes jedine nove pc tot ma rec

Ten procesor by vyznamne omezoval moznosti i GF6600GT / R9800... :o(

Díky za odpovědi. Jestli jsem to správně pochopil, tak do tohoto počítače nemá smysl dávat nic výkonějšího než zmiňované GeForce 6600 nebo Radeon 9800. Zeptal bych se teda ještě jestli s těmito kartami můžu očekávat nějaký viditelný nárůst výkonu ve hrách, nebo o výměně spíš nemá smysl uvažovat.
P.S. Kdybych některou z těch karet pořídil, stačil by mi 350W zdroj? V počítači mám 2 CD/DVD vypalovačky, 2 HDD, a tuším 3 karty do PCI (zvuková, síťová a usb 2.0).

Zdroj by stacil, pokud ty karty sezenes za par (temer doslova) stovek, tak si narustu uzijes dost, oproti tomu co mas ted, a tudiz by to mozna mohlo mit vyznam... otazkou je, na jake dalsi hry si brousis zuby? :) procesor by sel i na te desce urcite aspon trosku popohnat...

GF6600GT(!) nebo R9800. Lepsi by asi byla nejaka novejsi karta s podobnym vykonem (uz kvuli spotrebe).
Cili idealne asi HD3450 - http://www.czechcomputer.cz/product.jsp... .

Jinak kvalitni 350W zdroj by to urcite zvladl (u nejakeho no-name s neznamymi skutecnymi schopnostmi je to samozrejme ve hvezdach). Konkretne 3450ka je velmi usporna, takze pojede i s vyrazne slabsim zdrojem.

Tak jsem sehnal GeForce 6600GT od Leadteku a rozdíl je opravdu velký. Karta mě přišla na 600 Kč, zdroj ji utáhne, super. Díky za rady.