Upgrade PC sestavy

Dobrý den. Rozhodnul jsem se, že vylepším svůj počítač. Využívám ho hlavně pro hraní her a chtěl bych, abych se zase nějakou dobu nemusel zabývat snižováním detailů ani u těch nejnovějších. Chtěl bych vás poprosit o nějaké rady a postřehy ke komponentům, které jsem si zatím nějak předběžně vyhlédnul, jelikož se v tom nijak extra nevyznám. Zatím hraju na FullHD, do budoucna možná investuju do 4k monitoru.Základní deska: zatím Asus B150m, nová MSI Z370-A ProProcesor: zatím i5 6600, nový i5 8600k nebo i7 8700. Nevím, jestli se vyplatí přihodit ty cca 2 tisíce za i7, podle srovnání si nevede zase o tolik líp než ta i5. Nicméně nechci i7 8700k - je mnohem dražší a s taktováním nemám žádné zkušenosti, ani to prozatím neplánuju Chladič: SilentiumPC Fera 3 by prý měl stačit i na tu i5, která topí víc. O chladiči dodávaném k i7 jsem nečetl nic pěkného, takže bych ho tímto chladičem případně stejně nahradilGrafika: zatím GTX 950 2GB; do budoucna chci asi rovnou 1080Ti, když už jsem se rozhodl do toho investovat, ale nevím, kterou konkrétní. Nějaké tipy? Zdroj: EVGA SuperNOVA 650 G3. Teoreticky by měl stačit, ale radši si to tady nechám potvrdit. Moc děkuju za rady!

Odpovědi na otázku

a kde tu i7 8700 chces sehnat? nejsou a hned tak nebudou.

Alza ma I5 7600k za 8k

*8600k

No proto, ale i tak je to šílená cena. Za to téměř byl i7-8700. i5-8600K stál cca 6500,-.

A který idiot by si to koupil? i3-8100 stálo 3000,- a mělo stejný výkon, i3-8350K bylo prakticky to samá a stálo to cca 4000,-. Ale jsou pryč. U Ryzenu je zatím cena ok, takže za 4500,- můžeš mít R5 2600, který staré i5-7600K strčí hravě do kapsy:https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-i5-7600K-vs...

Našel jsem několik obchodů, kde uvádějí, že ji mají skladem nebo bude dostupná během dvou týdnů, takže se spoléhám na to, že je to pravda.

Na to zapomeň. Klidně tam zavolej a ověř si to. Velké obchody (Alza, Czc atd.) už potvrdili, že Intely nejsou a neví, kdy budou, protože ani Intel jim to není schopný aktuálně říci. Fakt nečekej, že nějaký garážový eshop, který si tam napíše 14 dní, má lepší vztahy s Intelem. Oni často ty CPU ani nemají a objednávají je až po tvé objednávce (=kouzelná věta "skladem u externího dodavatele"). A jelikož je nikdo nemá, nemá jejich dostupnost žádný smysl.

Dobře, to dává smysl Můžu se teda zeptat, do jakýho Ryzenu bys šel? V AMD produktech se neorientuju. Případně co za základovku a chlazení?

A nutí tě něco do upgrade? Já mám starý i5-4670K + GTX 1070, 1920x1200 monitor a není moc her, kde bych se musel nějak moc omezovat. Vyměň tu GTX 950 za něco použitelného a zjistíš sám, zda potřebuješ i výměnu CPU nebo ne. A klidně se vsadím, že to to zatím bude s přehledem stačit.

A zdroj ti také stačí s prsten v nose i na GTX 1080 Ti, protože ani s ní nebude po zdroji PC chtít více než 350, kdyby 400 W (s OC u grafiky). Výměna CPU se ti krajně nevyplatí. Vysolíš za to hromadu peněz, ale užitek bude maximálně pár % oproti tomu, když tam necháš to i5, co tam je teď. Výkon ve hrách stojí na grafice. Tak začni u ní.

Určitě mě nic extra nenutí do upgradu, ale řídil jsem se už jen třeba doporučenýma požadavkama a taky tím, že v docela velkým počtu her ten procesor jede na 100% (dle správce úloh), tak jsem si říkal, že lepším procesorem bych z toho vymáčknul víc, samozřejmě za předpokladu lepší grafiky.Dobře, určitě se nad tím zamyslím. Když máš 1070, žádnou 1080Ti asi doporučit nemůžeš, co? :D

MSI Gaming mě nezklamal zatím u žádné grafiky. Stejně tak Asus Strix jsou velmi pěkné edice (odfláknutá RX 470, byla spíše výjimka). Ale každý výrobce máš nějakou lepší edici, která je dobrá. Když vynecháš vyloženě edice založené na referenčním návrhu (= jeden radiální větrák), tak moc špatných karet nebude. Osobně bych klidně vzal i levnější verzi MSI Armor, která sice nebude na OC blbnutí, ale je pod 20k a nemá mizerný referenční chladič. Ale s verzí Gaming na tom budeš lépe z hlediska hluku.

Dobře, díky moc za rady, měj se!

Pri terajsiej dostupnosti a cene intel procesorov by som skor zvazoval nejaky ryzen

Aktuálně na Intel zapomeň. Buď počkej, až se to uklidní a bude zase v prodeji a za normální ceny (i5-8500 za 8000,- nebo i7-8700K za 15000,- fakt normální ceny nejsou) nebo si kup Ryzen. Ten zatím stojí, kolik má.

Ma vobec zmysel dnes upgrade Skylake? Ten jeho CPU musi predsa utiahnut aj GTX 1070

Je to jen placebo upgrade. Ve skutečnosti upgrade nepotřebuje.