Upgrade PC Sestavy

Zdravím ,chci si upgradovat své PC , momentálně:I5 44604gb Ram1tb HDD Zdroj: chcípl , proto jsem se rozhodl pro upgrade- jaký byste doporučili ? Mám vyhlédnutý EVGA 500bqChci si rozšířit RAM na 8GbKoupit SSD (mx 500 250gb ? )+Mám od kamaráda nabídku GTX 750ti za skoro nic Co byste změnili ? Děkuji

Odpovědi na otázku

Mrkni na CX450M. Za tu cenu má 5 let záruku a modulární kabeláž. Výkonu máš až až (minimálně 2x tolik, co potřebuješ). Pokud zůstaneš u toho od EVGA, nezapomeň si ho zaregistrovat na jejich stránkách, ať máš 3. rok záruky. Jinak má pouze 2 roky. Pokud máš jeden 4GB modul, dokup jeden 8GB a budeš mít 12GB. 4GB moduly jsou blbost kupovat. Leda tak bazarové za pár korun.SSD máš vyhlídnutý slušný. Proti MX500 nic nemám, naopak.U GTX 750 Ti záleží, kolik je cena. Prodávají se i za nesmyslných 1500-2500,- a to je za starou grafiku bez záruky moc. Zvlášť když nová GT 1030 má výkon jen nepatrně nižší, ale má záruku 3 roky a stojí od cca 1700,-.

udelej tak jak zminujes, jen bych si vzal mozna jiny zdroj treba Seasonic S12II-620 620W...u czc zaruka 5 let. Ram bych vzal treba klidne rovnou 16gb, ale tech 8gb je dostatecne...zalezi na co se taky pc pouziva. Grafiku urco ber, kdyz je skoro zadarmo :) za me ssd klidne tech 500gb...sam mam nejaky ten cas 250gb a uz je to proste malo :) ( zalezi opet co tam vse chces mit za soft)

S12II-620 je už starý střep se skupinovým řízením. Moderní zdroje založené na DC-DC z +12V mají podstatně silnější +12V větev (umí na ní až téměř 100%). Před 10 lety to ale byla výborná volba, sám používám S12II-520 z roku 2010. Ale dnes už bych ho nekoupil, existují lepší.

aha diky za info...ja sam mam prave tento taky nekde z toho roku :)

A je u něj ještě jedna věc. Nemusí na 100% zvládat novější úsporné stavy procesorů (myslím že právě od řady 4000 dál). Sice se dají v BIOSu zakázat (už jsem to udělal), ale dnes je to zbytečné, když moderní zdroje s tím problémy nemají.

Ano začal s tím Haswell. Já kvůli tomu schválně nekupoval Seasonic. Nevědělo se, zda to umí či ne. U SII ale pak vyšla myslím nějaká revize, takže je možné, že ta už to umí. Tak jako tak je pitomost kupovat dnes takovýto zdroj. Na trhu je drží ty roky prakticky jen dobrá pověst. Vždyť i Seasonic sám má řadu zdrojů už úplně někde jinde.

Seasonic ECO430 z S12II vychází a certifikace má. Kvalita a všechno u něj na první pohled působí dobře, dokonce mi nepískal se žádnou z problémových grafik, jen ta kabeláž je u něj jak za trest a hodí se kvůli ní jen do malých beden.