Upgrade PC pro RDR2

Dobrý den,potřeboval bych poradit s upgradem mé PC sestavy. Upgrade chci dělat především kvůli hře Red Dead Redemption 2 (chtěl bych si hru zahrát na ultra detaily) + chci rozjet současné a chystané hry na vyšší detaily.Moje současná sestava:MSI Z87-G43 GAMING (MS-7816)Intel Core i5 4590AMD Radeon R9 380Kingston HyperX Savage 2x8GB DDR3 1600MHz CL9 Kingston HyperX Savage 2x4GB DDR3 1600MHz CL9ADATA SX900WDC WD20EFRXZALMAN ZM600-GVFractal Design Define XL R2BenQ EW2770QZNašel jsem jen jeden článek zabývající se PC buildy pro RDR2:https://www.shacknews.com/article/114535/red-dead-r... Cenový strop 20k (čím levněji, tím lépe).Předem Vám mockrát děkuji za jakékoliv rady.

Odpovědi na otázku

Je docela těžké vymyslet upgrade PC na základě hry, která ještě nevyšla. Sice jsou známy nějaké minimální a doporučené požadavky, ale podle toho se nemůžeme orientovat. Ještě vůbec nevíme, jak se ta hra chová, co má a nemá za problémy a celkově jak je dobře optimalizovaná. Bude stačit na ultra 5700XT, 2060S, 2070S nebo 2080? Kdo ví? Takže bych si počkal až RDR2 vyjde a potom začal vymýšlet upgrade.Jinak ten článek, to jsem ani neotevřel. Něco takového automaticky neberu vážně.

bazarovou nvidia 1080ti

Ted rozhodne nic neupgradujte.Az RDR2 vyjde, je to za par dni, tak si vyzkousite, jak to v praxi jede, a pak se uvidi.

Tak to vypadá, že rozjet RDR2 při 1440p na ultra detaily, nebude sranda https://www.guru3d.com/articles-pages/red-dead-r... . Doporučili byste mně, prosím, vzhledem k mému rozpočtu komponenty, s kterými bych to rozjel alespoň na nějaké vyšší detaily? Chtěl bych aby mně PC zase nějakou dobu vydržel pro hraní nových titulů jako Star Wars: Jedi - Fallen Order, Call of Duty: Modern Warfare atd.

Slabé to je celkově. To je na novou grafiku i CPU. A když se vymění CPU, tak se musí vyměnit deska i ram. A když se vymění grafika, tak by bylo vhodně vyměnit i tu parodii na zdroj od Zalmanu.Pokud tedy chcete vysoké detaily a slušná FPS, tak je to na nové PC. Bohužel.Nicméně osobně si myslím,že stačí novější grafika a bude to šlapat slušně. Ano, asi tam budou větší propady FPS, než kdyby byl CPU lepší, ale i tak si myslím, že to půjde nastavit na velmi rozumné detaily s rozumnými FPS.Osobně bych tu hru koupil a vyzkoušel, pokud by byl problém, tak bych mrkl na vytížení a kde jsou ještě rezervy. Pokud to nebude CPU ždímat na 100%, tak bych koupil novou grafiku, kterou by jste do nového PC stejně musel koupit. A pak už jedině i zbytek PC.Na 1440p monitor je to PC prostě slabé. I na fullHD monitor a dnešní hry je to tak tak.

PS: Grafiky a jejich výkon pro RDR mají skvěle otestované zde:https://www.youtube.com/watchMomentálně pracují na testu různých CPU a jen co to budou mít hotové, tak to vydají. Takže uvidíte zda má vaše CPU pro danou hru smysl, nebo ne. Co lze říci rovnou je, že vaše R9 380 je zoufale nedostatečná, protože ani RX 570 to ve fullHD moc nedává (a to testovali na high, nikoli na ultra, či max). Takže s vaší grafikou by jste musel hrát low/medium nastavení, aby to nějak běhalo.

Hru jsem už včera hrál, rozjedu to na mix nastavení low+medium+něco málo high. Hra ale nevypadá moc dobře a navíc se cca jednou za půl hodiny zasekne na 5s obraz což je otravné. Hratelné to ale ještě pořád je. Budu tedy přemýšlet o novém PC, to moje ořezávátko už nové hry nezvládá. Předpokládám, že se do těch 20k tedy těžko vejdu, když je většina mých současných komponent nepoužitelných?

A jaká je zátěž CPU? Třeba by stačila jen silnější grafika. To CPU je ještě slušně použitelné. Ano, není to hitparáda, ale pořád se na takovém CPU nechá se slušnou grafikou slušně zahrát, byť třeba s většími propady FPS.Použít půjde určitě skříň a disky. Zbytek je na výměnu.

za tech 20k kup jedine dobry zdroj v prvni rade a za zbytech co nejsilnejsi grafarnua jeste ti zbyde 4500,- na necohttps://www.czc.cz/seasonic-focus-plus-gold-... https://www.czc.cz/sapphire-radeon-nitro-rx-...

nebo treba rovnou jenom grafarnu, jestli mas dobrej zdrojhttps://www.czc.cz/asus-geforce-dual-rtx2080...

nechapu ta minus predoslich postu, dotaz znel na komponenty pro upgrade pro 1440p hrani na high a vyssi, radeji namisto minuskovani radte, protoze u hrani je vzdy nejdulezitejsi graficka karta

Tak hra je už venku, jestli chceš hrát na ultra detaily, šáhni po RTX2080Ti, k tomu alespoň i7-9700K / i9-9900K nebo R3700X. Na vysoké detaily to nejede plynule ani na RTX2070S. Ten port se imho vůbec nepovedl, člověk by řekl, že se poučí z GTAV a ono prd.

To by bylo super, ale už jen za RTX2080Ti bych dal 30k, což mně přijde za grafickou kartu opravdu hodně. Maximálně bych dal za grafiku 15k a i to mně přijde dost.

Tak ty nároky sis napsal sám, pokud na to nemáš, budeš rád za minimální detaily. Momentálně je hra stejně strašně zabugovaná a padá i v menu.

Co jsem koukal tady, tak mu CPU bude relativně stačit. Jen ve městě to leze ke 100% na CPU. Santiago má dobré video, kde má různé slabší grafiky s CPU i3 9100F a zkouší jak to na jaká nastavení běží:https://www.youtube.com/watchCPU by to mělo celkem dávat, byť by se samozřejmě lepší CPU hodilo. Jde ale především o grafiku, kterou má tazatel bohužel velmi slabou.A ty bugy a zasekávání hry jsou dost otravný. Zatím to vypadá spíše na betatest, než na plnohodnotné vypuštění hry. Třeba ale do vydání na Steamu příští měsíc vychytají alespoň hlavní neduhy nějakým opravným patchem.

Snad to brzo opraví, spíš jsem ale reagoval na jeho "(chtěl bych si hru zahrát na ultra detaily) + chci rozjet současné a chystané hry na vyšší detaily." ... pokud chce někdo hrát na vysoké detaily v dnešní době, musí pustit docela dost peněz

Ja zatim bugu moc nezaznamenal.Ale pro optimalizaci vidim prostoru docela dost.(Jenom.. u GTA5 to taky trvalo hodne dlouho, nez zrovna tuhle zalezitost nejak uveritelne vyresili. Tudiz bych fakt necekal, ze je to otazka par mesicu.)

No uprimne receno, trochu jsem to testnul ve 3440x1440. A je treba rict, ze i7 9700K, GTX1080Ti, 32GB RAM a neni to zadna velka slava. Docela se tesim, az vyjde tradicni technicko-analyticky clanek na PCT. :o)

AMD FX 8350AMD RX 480 8GB16 GB DDR3Medium-High 1080p 50-60 fps na Vulkan API. Na Nvidia je to dosť problém, hlavne RX 480 prekonáva GTX 1060 o dosť %.

RX 570 má o 5 FPS viac ako GTX 1060 na 1080p High

DX12 ide lepšie ako Vulkan na AMD. Tak to ma po***

Ano, to je zajimavost. Prestoze rozdil je zanedbatelny.Cele to pusobi dojmem, ze tam ten Vulkan nechali jen z politicko-propagacnich duvodu.

Co jsem zkoušel já, tak na RTX2080 jede Vulkan v 1440p o pár FPS líp, ale je to 2-8FPS rozdíl jenom, spíš CPU se víc fláká

Nějaká další optimalizace ze strany R* i GPU výrobců by se ještě hodila, ale zase bych to neviděl tak černě. Core HW: GTX1660Ti, Ryzen 1600, 16GB Ram a High s Ultra texturama šlape celkem stabilně na 60FPS (benchmark vyhodil 66FPS avg).

Samozřejmě se bavím o fullHD.

Ta tvoje aktualni sestava je mnohem vykonejsi, nez soucasne konzole, takze jde jenom o smlouvy mezi vydavatelem hry, MS a Sony o tom, jake efekty dovoli dat na PC verzi a jak moc to musi zabrzdit. Jinymi slovy: jak pisou ostatni - pockej, az to vyjde.