Upgrade PC + sestavení nového ke grafice z původního

Ahoj, měl bych pár dotazů ohledně upgradu dva roky starého PC.Obsahuje GTX 970, i5 4690k, 16Gb ram a zdroj co utáhne všecko. Hraji na 1440p a s GTX 970 je to tak na hraně. Spíš mírně za hranou, na ultra to rozhodně není (GTA, Witcher,...). No tak jak tak, chtěl bych upgradovat na GTX 1070 a zajímalo by mě několik věcí.Za prvé obecné postřehy k GTX 1070, víte jak to myslím, jestli nemá technické potíže, zvádějící reklama...cokoli. Myšleno nějáký fail jako měla např GTX 970 s VRAM, apod.Za druhé bych rád aby mi někdo navrhnul sestavu pro tu GTX 970. Co nejlevnější. 8GB ram, 128 SSD,....takový ten dobrý základ při dobrém poměru cena/výkon.Díky všem.

Odpovědi na otázku

Tu GTX 970 chceš prodat někomu známénu s celou novou sestavou? Pokud ne, prodej ji za 5500 Kč. Jinak bych to viděl na MSI B150 Mortat + i5 6500 + 8 GB Crucial + Kingston V300 120 GB + Seasonic 450 RT.Jaký zdroj a základní desku máš ve stávající sestavě? Kam až je tvoje původní i5 4690k přetaktovaná?Technické potíže jsou u GTX 1070 drobného rázu - musí se jí aktualizovat firmware, protože některé kusy mají nastavené příliš nízké napětí pamětí (týká se to prvních modelů). Jinak je to bezproblémová karta.

Prý snad jenom těm co mají Micron paměti. Ty co mají Samsung jsou OK.

Bylo by velmi hloupé prodávat celé PC i s i5-4690K a měnit to za i5-6500. Jen vyhodí hromadu peněz a krom grafiky na tom bude hůř.Já bych jen prodal GTX 970 a koupil GTX 1070.

Já to pochopil tak, že do starého si dá novou GTX 1070 (provede upgrade) a starou grafiku GTX 970 dá do jiné sestavy (kterou mu máme navrhnout). Jinak by byla samozřejmě výměna jedná sestavy za druhou kravina.

Ano, přesně takhle to je. Ta s GTX 970 by pak šla na chatu.

Jinak jedu na 4,2 GHz, na 4,5 by to chtělo asi lepší chladič.