» Poradna » Notebooky

Upgrade paměti RAM

Dobrý den,vyplatí se upgrade paměti RAM u notebooku K55VJ s procesorem Intel i3 o frekvenci 2,4ghz a grafickou kartou nVidia GeForce GTX s výkonem 2GB? Současná RAM je 4gb, požadovaný upgrade minimálně na 8gb. V případě nutnosti bych upgradoval i procesor.Za jakoukoli reakci děkuji.

Odpovědi na otázku

Keď minimálny požadovaný , výrobcom, je 8GB ; tak na čo čakáš a medituješ nad tým ? Výrobca vie najlepšie čo systém potrebuje .

"nVidia GeForce GTX s výkonem 2GB"To je jako co? Výkon grafiky neudává velikost její paměti, ale použitý grafický čip (do K55VJ se dávala mizerná GT 635M). Výkon auta ti také udává použitý motor, nikoliv velikost nádrže na palivo. Pokud ti 4GB nestačí a máš je stále plné, tak si kup více. Výrobce udává až 8GB. Ale vzhledem k použitému čipsetu a CPU řady Core 3000 bych se skoro vsadil, že to vezme i 2x8GB (16GB celkem). Procesor umí až 4x8=32GB, ale v notebooku jsou jen dva sloty, takže polovina.

Jestli se to vyplati? No zalezi na tom, zda Vam 4GB staci nebo nestaci. Respektive jestli to staci Vami provozovanym aplikacim.Pokud chcete dalsi RAM, je treba poridit nektery z techto modulu: https://www.czc.cz/operacni-pameti-pro-noteb... .Procesor samozrejme neupgradujete.