» Poradna » Notebooky

Upgrade notebooku o novou GPU

Dobrý den vědátoři.Pred nedavnem jsem si koupil novou fifu19 a zklamanim bylo, ze ji rozjedu sotva na stredni detaily. Chci se zeptat, zdali by se u meho notebooku dalo vymenit grafiku za neco lepsiho, aby jsem mohl hrat na plne detaily i novější hry po propojeni notesu s TV.Nejsem gamer ale treba gta5 bych si rad zapl.Navic mi v notebooku fifa vzdy spadne, pri nastaveni direct12, s tim si taky nevim rady. Zde je odkaz na muj stary notebook :)https://m.alza.cz/gaming/toshiba-satellite-... Dekuji

Odpovědi na otázku

U NB lze upgradovat maximálně disk, ram a baterku. S tím, že ani někdy tohle ne. Máte multimediální NB, nezle se divit, že to nemá rádo velké AAA hry.A co se týče DX12, tak nevím jak to MS vyřešil, ale plná podpora DX 12 je až u Windows 10. Zda a jak to funguje na 8.1, se kterými se NB prodává opravdu netuším. Nicméně na čem vám to běží, vám na tomhle NB může být jedno. Ovladače máte 411.63 a novější? Mají optimalizace pro FIFU. Neříkám, že to udělá nějaké zázraky, ale v něčem to může pomoci jak s výkonem, tak třeba s těmi pády.

To není úplně pravda, upgradovat lze CPU i grafiku za předpokladu že to není přímo na desce. Měl jsem notebook, kde se CPU dalo normálně vyměnit, stejně tak karta byla do slotu MXM. Problém byl že jsem mohl sehnat CPU o 200MHz rychlejší a grafiku o třídu vyšší, vzhledem ke stáří to znamenalo že stejně budu mít mizerný výkon a dám do toho tolik co má ten notebook cenu.

A furt si budú ľudia kupovať NB.... Mal si si kúpiť desktop hoci s Celeronom a mohol si upgradeovať na i7K a GTX 2080 Ti s 32 GB RAM a 4 x SSD. Podľa Can u run it je min. GTX 460, alebo cca GTX 750, alebo ak notepuková GK z tej doby, tak GTX 770M. Ty si dosť hlboko pod minimom. A doporučovaná je dokonca GTX 670 (cca GTX 1050 Ti). Výmena možná je. Dokonca napr. k novej GTX 1060 dostaneš dosku, RAM, LCD, case, HDD, len to bude stáť asi nad 30k Kč

Kdyz k praci potrebuju notebook, nebudu si kupovat pc?Nebo to mam cestovat s pc jen abych si mohl zahrat fifu?Myslel jsem si, ze to jde. Kdyz ne, tak to seru. Jen jsem to chtel nejak vylepsit

Dej tam 1080 👍

Nevylepšíš. Jediná možnost koupit nový laptop.