Upgrade notebooku - alternativní CPU

Zdravím,mám dotaz ohledně CPU vhodných do mého notebooku (modelová řada Asus K72Jr). Zjistil jsem, že celkem jednoduše je možný upgrade/výměna mnoha část i za rozumné ceny na zahraničních webech.Díky tomu, že CPU je v patici, z které ho lze vyndat, uvažuji do budoucna (až se naskytnou peníze) vyměnit současné CPU Core i3-370M (2,4GHz).Můj dotaz tkví v otázce dalších podporovaných CPU, jelikož na produktových stránkách je jako nejvýkonnější model uveden Core i5-520M (2,4GHz, turbo až 2,9GHz). Ale ve výčtu CPU není moje ani i3-370M, proto se ptám.Můj dotaz je tedy ten proč by nešel použít nějaký výkonnější model aby byl upgrade nějak citelnější. Například i5-540M, i5-560M nebo i5-580M.Všechny CPU mají TDP 35W, takže kvůli chlazení to nebude.Díky za objasnění nebo důvody proč tomu tak může/nemůže být.Jinak možnosti upgradu jsou u tohoto modelu celkem zajímavé.

Odpovědi na otázku

tak sám si to můžeš vyměnit doma, v servise jen ta práce bude stát od těch vyžírků asi 10 tisíce bez ceny za součástku, tu seženeš relativně levně na Ebaystávající cpu taky můžeš přetaktovatjinak asi platí že smůla, taky záleží co je to za notebook

jestli to je Asus K72Jr tak tam by to možná šlo, jen se nesmí TDP překročit, což by se nee, takže Core i7

Tak samozřejmě, že bych si to dělal doma. Notebook jsem měl již téměř komplet rozebrán kvůli přidávání SSD a vložení HDD do "ukryté" šachty.To, že CPU jde vyměnit vím, ale jde mi právě o zdůvodnění proto proč by neměl jít osadit vyšší model než i5-520M. Přetaktovávat nechci, uvažuji pouze o osazení výkonnějšího CPU.

stejně jste měl koupit nějakou Asus G73 nebo G74 a ne tuhle, tohle je ještě pořád křáp i když lepší malinko než levný asusymodel tam jde osadit takový, jaká je tam patice a čipset, třeba já ve stolním pc s deskou P495 DS4 od Gigabyte s paticí 775 a čipsetem 965 sem mohl dát 4 jádro q6600 a to sem tam měl, rovněž Core 2 Quad Extreme ale nemoh dát Q9550 kvůli čipsetu, u desky P45 DS3 můžu dát oba ale né už Core i5 kde je jiná paticenyní na P67 mám Core i5 SB a vim že tam mohu dát i Ivy Bridge no a to samé je u vás, akorát musíte dodržet patici, čipset a TDP protože to je notebook, jestli najdete v katalogu nějaký jiný cpu (Core i7) co tomu vyhovuje tak nic nebrání, i když na nějakých stránkách Asusu bude Asus tvrdit že tam jiný nejdetaky je dobré udělat upgrade BIOSu, po upgradu může přibýt podpora cpu další gen

Tak díky za doporučení na Géčkovou řadu, ale ta byla dost mimo mé finanční možnosti jakožto studenta. Mimo to, jsem hledal celkem rychle náhradu za reklamovaný NTB do výše vrácených peněz (tj. do 18 tisíc) a myslím, že do té ceny jsem vybral celkem slušnej kousek aniž bych měl v minulosti nějaký problém. Deska má PGA988 a čipset Intel HM55, tak jsem kouknul zde ( http://ark.intel.com/products/chipsets/43181 ), kde jsem minule přehlédl odkaz na kompatibilní CPU, a vypadá to na celkem slušnej výběr. Možná i na Core i7 u kterých by nejvýkkonější možnej model byl 620M (2,66GHz, turbo 3,33GHz), muselo by ale jít "jen" o dvou jádrový modely. Ty čtyřjádra mají vyšší TDP 45-55W.Tak díky za nakopnutí.

no jo ale předchozí gen např G53 nebo G54 (teď už je g55 a g75) tak je jen s malinko hroší grafikou a dá se za 15 sehnat . .

Hm, ta grafika tedy musí mít silnou kůži

Ale já nesháním notebook, tenhle mám už skoro 2 roky a výkonově mi po stávajících dvou upgradech (8GB RAM a 64SDD do druhé šachty) vyhovuje.Takže nyní uvažuji o budoucím upgradu a sháním informace. Výměna CPU tak určitě neproběhne v následujících několika měsících. V plánu (uvažuji nad nimi) mám už jen poslední 3 možné upgrady:1) CPU (100-170 $) - buď core i5-520M nebo vyšší2) LCD (~90 $) - nyní je osazen lesklý HD+ a našel jsem matný fullHD3) akumulátor 6600mAh (~65 liber) - nyní 4400mAh,ale opotřebovanýVše je ale zatím jen ve fázi úvah a zjišťování možností.

tak to už se na to vykašleš protože to je za zenitem, ntb více jak 2 roky je až až zastaralý, co umí to umí a má pak pomalou grafiku, takže neni na hry a ta grafika se bohužel nedá měnit vůbec to je největší problém řekl bych . . .tak Asus G na ně se zaměřit, koupit s Core i7, Core i7 pro ntb = stolní Core i5 výkonem, ideální středněvýkonný cpu na všechny činnosti

Serus. Mám ASUS K52 JC a v ňom mám taktiež procesor i3 370M. V špecifikácii môjho notebooku sa píše, že podporuje max. tak i5 540M . Tiež zvažujem upgrade procesoru..ale ako, to je zatiaľ medzi nebom a zemou

Tak po přečtení této sekce zavíráme naše dvě počítačové prodejny, protože jsme už docela zbyteční včetně servisu!Toto si vytisknu, nemá chybuPAT a MAT na zive.cz SUPER!

Ani Tvoje reakce na tu patlaninu nemá chybu

Nejsem člověk, který píše na zive často, skoro vůbec nemám čas ani náladu(hodně práce a servisy, firmy, školy domácnosti). Dělal jsem servisního technika 15.let.Jak budu přibírat nového technika tuto slohovku mu dám přečíst, opravdu BOMBA

Myslím si, že takovýchto slohovek tady ( bohužel ) ještě najdeš hodně...

Rád uvítám informace, které tu nezazněli nebo jsou špatně, ale ne jen slepé výkřiky.Důvod proč bych s tím bezdůvodně nešel do servisu je ten, že v Česku jsou díly často nesehnatelné nebo výrazně dražší než ty, které se dají sehnat v zahraničí.A za druhé by to neudělali jistě na počkání nebo v řádu pár hodin.Můžete tedy prosím informace uvést na pravou míru, díky.

Odpovím Ti jednou větou.Radím a opravuji jen za peníze a jedna rada nad zlato, co je funkční ponechám funkční, protože nakonec ta rozbitá komplexnost např. toho notebooku zanikne.

Dobře, tuto odpověď uznávám.A i přes možnost, že se něco může stát, tak kolik by jste chtěl za mnou požadovanou informaci ohledně kompatibility a možnosti osazení co nejvýkonějším CPU do tohoto NTB, pokud se mi částka bude zdát adekvátní, tak Vám klidně zaplatím, nemám s tím sebemenší problém. Stejně tak jako platím za lepší aplikace do smartphone, tak si klidně něco zaplatím za lepší informace.Osobně když někomu v nečem radím, tak sice zadarmo, ale to je otázkou osobního postoje a možná i mou chybou.

Hele, předně si uvědom, co takovou investicí vlastně získáš. Kdyby vše, opakuji vše dopadlo dle tvých představ, tak zvýšíš co? Výpočetní výkon procesoru. To ještě nic neříká o výkonu sestavy. A už vůbec nic o přínosu pro tvoji práci.Jinak souhlasím, platí okřídlené "Co funguje, do toho se nes...".PrasatkoPee

Tak dobře, o CPU jste mě přesvědčili. Tak budu uvažovat pouze o akumulátoru a displeji. V nich snad není problém.