Upgrade nebo nový PC

Ahoj,chci trochu zainvestovat, nevím ale, jestli začít znovu, nebo by stačil upgrade. PC by mělo být na hry (Cyberpunk2077) v rozlišení 4K. Současný hw:Ryzen 7 2700xAsus ROG Strix X4702x 8GB G.Skill F4 3200C14Asus ROG Strix GTX1070TiSamsung SSD 970 EVO, M.2 - 500GBSeasonic Focus Plus - 650WFractal Design Define R6Děkuji za tipy.

Odpovědi na otázku

Kolik máš budget? Tady by asi stačilo jen vyměnit grafiku za lepší, případně dát i lepší CPU, deska umí i nejnovější ryzeny a k tomu větší SSD bych vzal.

Pokud chceš hrát takové hry ve 4K a předpokládám že ne na min detaily, tak tě peníze nezajímají. Tudíž nevidím jediný důvod nekoupit nové PC. A u toho nového PC nepočkat na nové grafiky od AMD a Nvidie. Taková RTX 4080/RTX 4090 by mohla být tak akorát.

PS: Jen pro zajímavost:https://www.youtube.com/watch

na tomto PC by som prave teraz nic nemenil. Pockaj na nove grafiky a potom podla ceny a vykonu nieco okolo 4060/ti/70/ti alebo ekvivalent od AMD.

Hmmm. Na tomhle furt pujde Cyberpunk i ve 4K pomerne uveritelne.Pockal bych a za rok za dva to vymenil cele.

Ale kdepak, na 1070Ti cyberpunk ve 4k fakt neeee. Kamarád to hraje ve FullHD na téhle kartě na vysoké detaily a ani tam nemá stabilních 60

Nekdo psal o vysokych detailech a stabilnich 60FPS?Bude to hratelne, aniz by to vypadalo osklive.(Ale pokud je tazatel pripraven poridit R9 5900X, RTX3080Ti / RX6950XT a 32GB RAM, tak smele do toho. Pofrci to samozrejme mnohem lip. A davalo by to na rozdil od nejakeho parcialniho upgradu smysl.)

7700x za odhadovanych 300$ bude mat daleko vyssi vykon ako 5900x, takze prave teraz kupovat 5900x je nerozumne. 2700x nieje az tak pomaly procesor, aby bolo nutne ho menit.

Tyhle nakupni uvahy o jeste nepredstavenych procesorech jsou zalozene jen na famach, nema smysl je moc resit.Ale faktem je, ze zasadni je vymena GK a navyseni RAM na 32GB.

Jde o to, že 4k to hratelně nedá ani na nízké detaily... Kdyby karta uměla DLSS, tak bych tomu věřil, ale u této fakt ne.

Za me souhlas. Zrovna tahle hra je narocna a na plno vypada skvele. Kdyz to oseka na kost..tak si to asi zahraje. Jen graficke orgie se nebudou konat. Kdyz si zachova desku,tak upgrade na Ryzena 9 5900x, jestli jde pouze o hru tak ten novy x3d. Chce li hrat hned tak rtx 3080..idealne 12GB. Lepsi je,ale s GK pockat na radu 4xxx. Ta rtx4080...bude asi na hrani ve 4 K bomba. Jen bacha na zdroj...ten se zapoti uz na te 3080. Ramka by stacit mela. Ja mam sice 32GB uz roky, ale ve hre,ze by to vyuziti slo nad 16? To nepamatuji. Dokoupit dalsi 2x8, samo muze. Teda jestli ma v desce misto. Nekoukal jsem na ni. Kdybych chtel usetrit...tak dam jen rtx3080 a za rok ji prodam a koupim 4080rtx se zdrojem.

Jenom taková úvaha, vyzkoušený to nemám.Měl by si vyzkoušet Cyberpunk2077 + AMD FSRhttps://www.youtube.com/watchPokud nejlevnější GPU na 4K, RX6700XT za 12200,-Kč a použít na všechny hry FSR a RSR. FSR se zapíná ve hře, pokud to hra podporuje.RSR se zapíná v ovladačích, může se použít pro starší hry které podporu FSR nedostanou (nemá takovou kvalitu jako FSR, ale to nevadí).FSR HRY https://www.amd.com/en/technologies/fidelityf... Nebo koupíš hodně drahou GPU, nebo full hd monitor na hry, nebo počkáš na novou generaci grafických karet.Těžko poradit, prostě je to drahá sranda hrát na 4K monitoru.