» Poradna » Windows (a jiné OS)

Upgrade na windows 10 a navrat do windows 7

uz se to tu asi resilo, ale kdyz si nainstaluju (upgraduju) komp s windows 7 na windows 10 a obnovim to pres to tlacitko v ovladacim panelu, skocim do 7cek, ale budu mit oem desitky aktivovany nebo ne? nebo musim delat bitovou kopii? protoze bych chtel potom az nebude podpora na system/programy pro 7 tak jit na 10, ale zatim je to system na houby.

Odpovědi na otázku

Jakmile se na PC jednou aktivují W10, můžeš je nainstalovat kdykoliv v budoucnu. Takže to, co plánuješ, můžeš udělat. Jen si ověř, že se W10 skutečně aktivoval.

Aktivované samozřejmě zůstanou. Čeho se obávej je ovšem samotný downgrade, který se mi již na několika zařízeních vymstil a zničil celý oddíl na disku. Takže data v čoudu, která nešla přečíst ani v linuxu (ani read only mode) .A když už se mi downgrade povedl, tak nefungovaly korektně některé ovladače a aplikace náhodně začaly padat.Není downgrade jako downgrade .Microsoft nejspíš spoléhá na to, že mají uživatelé totálně čisté systémy bez zaneřáděných registrů a korektními ovladačemi. Což je v praxi téměř nereálné.

Tak on už samotný upgrade molochu jako je operační systém je partyzánština, ne ještě tak downgrade Jenom je divné, že když jsi to zprasil jednou, šels do toho i po druhé, obvykle člověk nedělá stejnou blbost dvakrát

Jednalo se o stroje známých nebo lidí, kterým jsem před několika lety přeinstalovával sedmičky. O desítkách se v té době ještě nevědělo, tak měli samozřejmě nastavené aktualizace na automatiku.

Jo takhle, tak to sorry, to je samozřejmě jejich problém, ne Tvoje nešikovnost, omluva, klobouček

Jestli máš jiný disk, dej ho do počítače, nainstaluj na něj desítky s klíčem opsaným z COA, zkontroluj, jestli se aktivovaly a můžeš tam vrátit starý disk se sedmičkama a neriskuješ problémy s případným poškozením disku.

Proč to říkáš mi, tyhlety pitomosti přenechám Tobě, já na to nemám čas, já používám moderní a elegantní řešení Říká Ti něco třeba Acronis True Image?

Myslim ze doba nez podpora 7cek skonci bude delsi nez zivotnost toho pocitace