» Poradna » Windows (a jiné OS)

Upgrade na Win.10 - funce usnadnění.

Používám Win.7 s funkcemi usnadnění a jelikož je stále možné přejít zdarma na Win.10, tak jsem se o to pokoušel z: https://www.microsoft.com/cs-cz/accessibility/windo... Výsledek je ale takový, že když najedu na tlačítko UPGRADOVAT, tak změní barvu, při kliknutí nápis poskočí, při odjetí z tlačítka se vrátí původní barva, a to je vše. Ikdyž čekám třeba celou hodinu, tak se nic neděje.PC splňuje potřebné požadavky pro Win.10.Mám fleš instalačku s Win.10, ale kdybych systém nainstaloval z ní, tak by asi nešel zdarma s funkcemi usnadnění aktivovat - nebo jo?Proč upgrade nefunguje nevím. Ze servru Microsoftu mě jiné věci stahovat normálně jdou, také aktualizace normálně fungují, ale tento upgrad nejde.Nevite jestli existuje nějaká jiná možnost upgradu zdarma?

Odpovědi na otázku

Pokud pustíte instalaci z flešky z běžících Windows a ne bootováním z flešky, tak by se měl zobrazit dialog, jestli chcete počítač upgradovat včetně nastavení, tzn. ne čistá instalace. Takto jsme upgradovali v práci stovky PC i přes DVD médium, protože to bylo rychlejší, než stahovat.

Děkuji, tomu rozumím, ale nevím jestli se to bude aktivovat, nebo to bude považováno za pirátskou kopii.Běžná aktivace zdarma skončila již před víc jak rokem a zdarma jsou jen možnosti s funkcemi usnadnění. Já mám na flešce klasickou instalačku, ne nějak specializovanou na funkce usnadnění (ikdyž po instalaci zapnout jdou).

Ano, bude se to aktivovat. Dokonce i pokud uděláš čistou instalaci W10 (nabootováním z flešky), jde to aktivovat lic. číslem z W7

nene, neříkej, že jste v práci běhali třeba kolem 300 počítačů a dávali tam DVD ... to nemůže být pravda, takový upgrade jde stihnout za den, maximálně dva, aniž by ajťák opustil svoje místečko

Ještě doplňuji, že mám Win.7 Home Premium, ne Enterprise (které nejde upgradovat).

Řekl bych, že to stále půjde aktivovat (možná při upgrade nebo aktivaci zaškrtneš "používám ..."). Nicméně, udělej "image" systému a vyzkoušej upgrade + aktivaci. Kdyby nastal problém, obnovíš systém z image.PS: neblokuje ten upgrade z webu antivir nebo něco takového ???

Myslíte něco takového, jako třeba antivir? Nebo co takového?

Buď to nějakým způsobem rozchodit, třeba čistou instalací Windows 7 (notebook s recovery oddílem, nebo PC s instalačkou na CD?), tím pádem by mělo jít upgradovat z běžicího systému, nebo to udělat rovnou z instalačky Windows 10, ale bude potřeba klíč k těm Windows 7.

Udělej vše z této stránky, jde udělat upgrade i stáhnout čistou instalačku na flash. https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/w...

Vůbec neřeš nástroje usnadnění. Tento blábol MS vypustil do světa jen proto, aby nemusel přiznat, že bezplatný upgrade jede vesele dál.1. Stahni W10 ve stejné verzi, jako má W7, pomocí tohoto nástroje:https://go.microsoft.com/fwlink/2. Udělej čistou instalaci W10, žádný upgrade (zálohuj si data).3. Aktivuj svým klíčem pro W7.4. Obnov potřebná data ze zálohy - hotovo.Při příští instalaci už nebudeš muset zadávat dokonce vůbec žádný klíč.

"WiQiX" dík za radu.Funguje to tak jak jsi napsal.