» Poradna » Windows (a jiné OS)

Upgrade na Win 10

Dobrý den,asi každému z nás Microsoft nabídl zdarma aktualizaci na Windows 10.Má to nějaké výhody ? Vyplatí se z Windows 7 aktualizovat na Windows 10 ?

Odpovědi na otázku

Samozrejme, že váhaš. Vývoj nezastavíš. W7 predstavuje spomalenú zdochlinu.

Dobrá tedy, a když si spustím tu aktualizaci a stáhne se mi win10, tak to bude originální Win10 nebo bych potřeboval Product Key ?

MS v svojej láskavej blahovôli a dobrote poskytuje bezplatný prechod (Inovácia) na nový OS W10 1511. Zároveň sa ti poskytne úplne nový licenčný kľúč k W10, ktorý sa automaticky bez tvojho vedomia a zásahu zapíše do kľúča SAM v Registroch alebo do UEFI. Servery MS túto novú licenciu tiež zaregistrujú na základe tvojho ID HW. Nenechajú sa ošmeknúť v prípade, ak by si chcel W10 inštalovať na druhom HW.Ak si po inovácii stiahneš ISO W10, vykonáš ním čistú inštaláciu bez toho, aby si už zadával do kolóniek licenciu. W10 bude servermi automaticky aktivovaná. Sprav si najprv bitovú zálohu systémového oddielu kde máš OS W7. Je to z dôvodu, ak by náhodou nebola tvoja mašina HW kompatibilná s W10, môžeš sa vrátiť retroaktívne späť k W7 bez porušenia zmluvných podmienok.Osobne mám zálohy oboch W7/W10. Kontaktoval som podporu MS či porušujem zmluvu ak opakovane mením oba OS na recipročnej mašine, ale neozvali sa. Kto mlčí, tak ticho svedči, čo iné by mohli namietať. Každý mesiac obnovím zo zálohy W7, záplatujem ho a znovu záplatovaný W7 zálohujem pod WinPE (nie live). Vrátim sa späť k W10 zo zálohy. W10 tiež záplatujem a zálohujem, všetko šľape v pohode aj keď týmto spôsobom vyslovene provokujem servery MS lebo mi nepodali erudované vysvetlenie.

Ještě budeš brečet.Udělej si zálohu stávajícího systému (bitová kopie). Za tuto radu mě ještě poděkuješ, až se budeš chtít vrátit zpátky na W7...

Nehalem, alebo Haswell? Desktop s atypickou GK, alebo NB s integrovanou Intel HD? W10 má síce dosť ovládačov, ale aj tak má komisar Juwe pravdu. Urob zálohu pre každý prípad

Vadí ti něco na W7? Do roku 2020 MS poskytuje aktualizace, takže pokud dobře šlapou, tak bych neměnil. Na druhou stranu, bezplatný přechod má být jen do června 2016, takže pokud bys je chtěl později, tak si je pro daný HW můžeš teď rezervovat.Udělej to jak píše Juwa2 (zálohovat W7, pak si udělej upgrade nebo čistou instalaci s klíčem z toho W7... tím se ti záznam o tvém HW uloží na servery MS a pak buď ti budou W10 vyhovovat a nebo ne a jednoduše se vrátíš na W7 pomocí té zálohy). Tím že bys měl W10 rezervované, tak je můžeš kdykoliv nainstalovat v budoucnu a už je budeš mít aktivované (ale jen pro daný HW).

pokiaľ tvoja mašina podporuje W10, respektíve máš k dispozícii ovládače od výrobcu základnej dosky či periférií a zároveň podporu aplikácií, ktoré mieniš používať, tak je voľba jasná..ale radšej si buď o tom niečo naštuduj alebo nech ti to spraví odborník a nemusíš sa báť, že sa niečo pokazí